Kim Dzsongun megérkezett Oroszországba
További Külföld cikkek
- Továbbra sincs nyugalom Georgiában, elutasították az elnök keresetét a választással kapcsolatban
- Alig értek véget a választások, Trump miatt már a kormányalakítással foglalkoznának Írországban
- NATO-főtitkár: A NATO-nak Ukrajna támogatására kell összpontosítani, nem a béketárgyalásokra
- Joe Biden kegyelme Donald Trumpot segítheti
- Puccskísérlet Dél-Koreában: betiltották a pártokat, de a parlament ellenáll
Négy év után először hagyta el országát az észak-koreai diktátor, és 2011-es hatalomra lépése óta ez az utazás mindössze a tizedik Kim Dzsongun számára. Hatalmas páncélozott vonattal indult útnak a diktátor, mivel a CNN információi szerint – édesapjához hasonlóan – vonattal szeret a legjobban közlekedni.
Ahogy korábban írtuk, Kim Dzsongun vasárnap délután hagyta el Phenjan városát, és helyi idő szerint kedd reggel érkezett meg Oroszországba. A 20 golyóálló kocsiból álló vonat óránkénti 59 km/h-s sebességgel közlekedett a hatalmas súlya miatt.
A DIKTÁTOR, PÁRTTISZTVISELŐI ÉS FEGYVERES TESTŐREI KÍSÉRETÉBEN SZÁLLT LE LUXUSVONATÁRÓL.
Egyik ország vezetője sem osztotta meg, mi szerepelhet az esetleges személyes találkozó napirendjében. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője elmondta,
a találkozón elsősorban a szövetkezésről lesz szó, valamint Kim érkezésének tiszteletére egy hivatalos vacsorát is szerveztek.
Amerika szinte retteg a két ország találkozójától
Eközben az amerikaiak attól tartanak, hogy a Putyin–Kim-találkozó fegyverek kifejlesztéséhez szükséges technológiához juttatja Észak-Koreát, amelyekhez az eddigi szankciók miatt már két évtizede nem férhetett hozzá.
Emellett az orosz hadsereg megviselt, kimerült és utánpótlásra szorul a több mint másfél éve tartó ukrajnai háború miatt, és ez a másik oka, hogy az Egyesült Államok tart a két fél találkozójától. A két ország hétfői bejelentését követően a Fehér Ház fel is szólította Észak-Koreát, hogy „ne szállítson vagy adjon el fegyvereket Oroszországnak”.
Amint arra számítottunk, Oroszország és Észak-Korea között folytatódhatnak a fegyverkezési tárgyalások Kim Dzsongun oroszországi útján
– mondta Adrienne Watson, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője Oroszország és Észak-Korea bejelentésére reagálva.