Végleg Oroszországba költözött két pónijával együtt a Putyin-barát egykori osztrák külügyminiszter
További Külföld cikkek
- Videón, ahogy másodpercek alatt elönt a víz egy teljes városrészt Spanyolországban
- Irán ismét megfenyegetett mindenkit, napokon belül megtámadhatják Izraelt
- Kitoloncolással fenyegetett, hosszú börtönbüntetést kapott, de nem Donald Trumpnak hívják
- Lelőttek a rendőrök egy késes támadót Németországban
- Szakértő az újvidéki tragédiáról: a közlekedési miniszter hazudik, le kell mondania
Egy héttel az esküvője után Karin Kneissl elutasította a feltételezést, hogy a lagziban a behódolás jeleként pukedlizett mélyen az orosz elnöknek közös táncuk után. „Térdre borulásként értelmezték, de akik ismernek, tudják, hogy senkinek se hódolok be” – jelentette ki a politikus.
Nem állítható, hogy Putyin 2018 nyarán váratlanul jelent meg az esküvőn, hiszen limuzinos konvojjal érkezett a stájerországi Gamlitzba, ahol a díszes vendégsereg miatt a rendőrség helikopterrel is biztosította a rendezvényt.
A százfős esküvőn az osztrák politikai elit, köztük az Ibiza-videóba belebukott Heinz-Christian Strache alkancellár is részt vett. Az általa irányított Osztrák Szabadságpárt jelölte a párton kívüli Kneisslt a külügyminiszteri posztra.
Az orosz elnököt elkísérte a doni kozákok kórusa is. Putyin németül búcsúzott el az újdonsült pártól, de előtte egy pár fehérarany, zafírkövekkel díszített fülbevalót adott át a menyasszonynak nászajándékként, amelynek értékét ötvenezer euróra, csaknem 20 millió forintra becsülték.
Kneisslnek – Strachéhoz hasonlóan – az őt jelölő szélsőjobboldali pártot sújtó botrány után szintén távoznia kellett az osztrák kormányból.
Egy ideig Libanonban élt, kedvenceit, két póniját pedig egy orosz katonai szállítógéppel vitték a Libanonnal szomszédos Szíriából új lakóhelyükre, Szentpétervárra – jelentette a BBC.
A nyáron néhány hétig a Moszkvától keletre fekvő kis faluban, Petrusovóban, egy bérelt házban élt – írta a TASZSZ.
Átmeneti kiruccanás Libanonba
A jelek szerint most véglegesen letelepedik, azzal a szándékkal, hogy a Szentpétervári Egyetemen egy agytrösztöt vezessen.
„A Gorkij-központ társalapítója vagyok, amit én irányítok” – idézte az orosz állami hírügynökség. A volt külügyminiszter hozzátette: rengeteg munka vár rá, amit nem tud félkézzel kezelni.
A BBC azon kérdésére, hogy a főváros helyett miért költözött Oroszország második legnagyobb városába, nem kívánt válaszolni.
A közösségi médiában korábban azt osztotta meg, hogy a libanoni kiruccanás átmeneti megoldás volt „a túléléshez”, miközben Oroszországba ingázott, hogy tanítson.
Karin Kneissl köztudottan állatbarát. Szintén a közösségi médiában tudatta, hogy a Szíria elleni szankciók és az ottani biztonsági helyzet miatt egy katonai szállítógép bizonyult az egyetlen opciónak arra, hogy pónijait és egyéb holmiját Oroszországba költöztesse.
A két lovacskát megvizsgálták, és átmenetileg karanténba helyezték – közölte a leningrádi régió állategészségügyi osztálya.
Halálos fenyegetések
Végleges költözését Vlagyivosztokban jelentette be, ahol részt vett a Keleti Gazdasági Fórumon. Az évente megrendezett találkozó célja, hogy ösztönözze a befektetéseket Oroszország távol-keleti térségében.
Putyin felszólalását hallgatva Karin Kneissl szemmel láthatóan elszenderedett, legalábbis is ez látszott, amikor a fórumot közvetítő kamerák a közönséget pásztázták. Az 58 éves volt diplomata rendszeres kommentátora az államilag támogatott RT hírcsatornának, korábban pedig a Rosznyeft állami olajvállalat igazgatósági tagja volt.
anyanyelve, a német mellett arabul, angolul, franciául és spanyolul beszél, a hébert, a magyart és az olaszt pedig töri. Rövid életrajzából nem derült ki orosz nyelvtudása, de ezt közben valószínűleg pótolta.
Ausztriát három éve, 2020-ban hagyta el. Arra hivatkozott: halálos fenyegetések érték, és de facto megtiltották, hogy a hazájában dolgozzon.
A Kneisslt jelölő Osztrák Szabadságpárt ellenzékbe szorult, de hónapok óta vezeti a közvélemény-kutatásokat, így erős esélyes, hogy a jövőre esedékes választásokon ismét kormányra kerüljön. A párt új vezetője, Herbert Kickl bírálta az ukrajnai háború miatt Oroszországgal szemben bevezetett uniós szankciókat, a megélhetési költségek emelkedéséért pedig a büntetőintézkedéseket okolta. Kickl belügyminiszter volt abban a kormánykoalícióban, amelyben Karin Kneissl irányította az osztrák diplomáciát.
(Borítókép: Karin Kneissl 2021. június 19-én. Fotó: Mustafa Ciftci / Anadolu Agency / Getty Images)
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!