Szexképeket készített gyerekekről egy dél-koreai férfi az AI segítségével
További Külföld cikkek
- Magyarország kiadta az antifa-támadások másodrendű vádlottját Németországnak
- Mennyi ereje és ideje maradt Iránnak, hogy újjáépítse ripityára vert szövetségeseit?
- Euronews: Azerbajdzsán szerint az oroszok lőhették le a lezuhant gépet
- A magyar kormány milliókkal támogatja a szír keresztényeket
- Tűz ütött ki karácsony első napjának éjjelén egy segesvári szórakozóhelyen
A 40-es éveiben járó dél-koreai férfit két és fél év börtönre ítéltek, miután kiderült, hogy áprilisban majdnem 400, a mesterséges intelligencia által generált szexképet készített kiskorúakról – tudta meg a CNN.
A képeket a helyi rendőrség lefoglalta, nem terjeszthetőek.
Az ítéletből kiderült, a képek olyan szinten valósághűre sikeredtek, hogy ténylegesen azt az illúzió ébreszti a nézőben, hogy valódi kisgyermekeket lát rajtuk.
A mesterséges intelligencia robbanásszerű fejlődése világszerte okoz problémákat, amik a szerzői jogoktól a magánéleti védelem sértéséig terjednek.
Most sokan igyekeznek szabályozni a technológiát – különösen, mivel a dél-koreaihoz hasonló esetek rávilágítanak arra, hogy a mesterséges intelligencia hogyan használható az emberek testi autonómiájának és biztonságának megsértésére, leginkább a nők és a kiskorúak esetében.
A Twitch úgy reagált a vitára, hogy megszigorította irányelveit és a deepfake szexuális videókat „személyesen sértőnek és több mint felháborítónak” nevezte. Más nagy platformok is hasonlóan frissítik szabályaikat, a TikTok márciusban további korlátozásokat vezetett be az AI deepfake-ek megosztására vonatkozóan.
Júniusban az Európai Unió a világon az elsők között fogalmazott meg szabályokat arra vonatkozóan, hogy a vállalatok hogyan használhatják a mesterséges intelligenciát, majd júliusban Kína következett.
Szeptember elején az Egyesült Államok legnagyobb technológiai vezetői – köztük Bill Gates, Elon Musk és Mark Zuckerberg – gyűltek össze Washingtonban, amikor a szenátus a mesterséges intelligenciáról szóló jogszabálytervezet kidolgozására készült.
„Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20-as számon vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Személyesen az Önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája itt található: http://vansegitseg.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.”