A magyar kormány javaslattal fordul az ENSZ-hez, amit könnyen el is fogadhatnak
Hozzátette: bíznak abban, hogy az ENSZ közgyűlése még a jövő évi párizsi olimpia előtt elfogadja a javaslatot. Ez szerinte azért is fontos, mert a fair play elősegíti az együttműködést a szolidaritáshoz, amelyre manapság nagyobb szükség van, mint valaha.
A nemzetközi gálának két magyar díjazottja volt, Dunai II Antal életműdíjat vehetett át, a nyári budapesti atlétikai világbajnokság önkéntes csapata pedig fair play különdíjban részesült.
Dunai II Antal olimpiai bajnok labdarúgó, edző, sportvezető – aki márciusban töltötte be 80. életévét – pályafutásáért érdemelte ki a Jean Borotra életműdíj diploma fokozatát, amelyet Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára és Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke nyújtott át.
Az augusztusi atlétikai világbajnokság önkénteseit Fürjes Balázs, az esemény szervezőbizottságának társelnöke terjesztette fel nemzetközi elismerésre Sebastian Coe-val, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnökével egyetértésben.
Az elismerést Németh Balázs, a világbajnokságot szervező cég vezérigazgatója, Perényi Szilvia, az önkéntes program igazgatója és néhány önkéntes vette át Fürjes Balázstól, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság frissen megválasztott magyar tagjától és Sunil Sabharwaltól, a Nemzetközi Fair Play Bizottság főtitkárától, írja az MTI.
Bizonyítékul arra, hogy a fair play túlnő a sporton, a Török Fair Play Bizottság a rendezvény keretében adta át saját díját a Pavelcze László vezette Magyar Mentőcsapatnak, amelynek tagjai számos életet mentettek meg a februári törökországi földrengés mentési munkálatai során.