- Külföld
- izrael
- hamász
- terror izraelben
- németország
- theo zwanziger
- felix magath
- ursula von der leyen
- manfred weber
A gyűlölet új dimenziót nyitott Németországban
További Külföld cikkek
- Súlyos fertőzés terjed, veszélybe kerültek a nyaralások
- Grönland nem eladó, de a dánokról már leválnának
- Többen meghaltak egy kínai piacon történt tűzesetben
- Mindenféle előzmény nélkül ököllel kezdte ütni az ötéves kislányt egy nő a buszon
- A politikai elit leborult Elon Musk előtt, mindenki a következő lépését figyeli
A Hamász Izrael elleni terrortámadása óta a gyűlölet új dimenzióját tapasztalták meg Németországban – írja a Bild.
Ezért az újság egy kiadványt fogalmazott meg, melyben nemet mondanak a zsidógyűlöletre és az embergyűlöletre. Az 50 pontból álló teljes szöveget itt lehet elolvasni.
Igen, a legtöbb ember – függetlenül attól, hogy eredetileg honnan származik – betartja a német törvényeket, a társadalmunk szokásait. De eközben túl sokan élnek közöttünk, akik nem gondolnak semmit a demokráciáról, a vallásszabadságról, a véleményszabadságról és a jogállamiságról, és azt hiszik, hogy gátlástalanul kiélhetik az országunk és értékeink elleni gyűlöletüket
– írják a szerkesztők.
A kiadványukra rengeteg reakció érkezett, a Bild szerint sokan küldtek nekik e-mailt, vagy hívták fel őket. A kiemelkedőbbeket meg is osztották az olvasóikkal.
Theo Zwanziger, a Német Labdarúgó-szövetség korábbi elnöke a kiáltványt lényegre törőnek találta.
Társadalmunkban egyre inkább elveszik az egyensúly, a politika túl sokat foglalkozik azzal, ami tulajdonképpen triviális, és szem elől téveszti az emberek alapvető szükségleteit
– mondta. Hozzátette azt is, hogy reméli, közös erőfeszítéssel sikerül újra világossá tenni, hogy miért kell következetesen kiállni Izrael mellett.
Felix Magath vezetőedző szerint jó, hogy a Bild bemutatja a békés együttélés szabályait, de az rossz, hogy erre egyáltalán szükség van.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke elmondta, hogy a nyitott, demokratikus társadalmak Európa nagy erősségei, azonban a nyitottság sebezhetővé is tesz.
A terrorizmusnak, az antiszemitizmusnak vagy a kisebbségek elleni erőszaknak szurkolni aljas dolog, és nincs helye Európában
– fogalmazott Von der Leyen.
Izrael németországi nagykövete, Ron Proso a következőket mondta a Bild kiáltványáról:
Ez a kiáltvány bizonyítja, hogy a Hamász terrorszervezet barbár támadása nem csak Izrael, hanem az egész nyugati civilizáció ellen irányul. Mindannyiunknak el kell döntenie, hogy melyik oldalon állunk.
Prosor szerint civilizált társadalomként az a feladatunk, hogy hevesen és egyértelműen szembeszálljunk minden olyan kísérlettel, amely a demokráciával való visszaélésre irányul.
Manfred Weber európai parlamenti képviselő elmondta, hogy a szabadság mindenekfelett áll, és ez az európai életforma alapja. Hozzátette, hogy amennyiben meg akarjuk őrizni értékeinket, akkor szabályokat kell alkotnunk a közösségi médiára, vagy jobb esetben civilizálni kell a közösségi médiát.
Catharina Cramer, a Warsteiner Sörfőzde ügyvezető tulajdonosa helyesnek és fontosnak tartja a Bild kiáltványát.
Thomas Rabe, a Bertelsmann vezérigazgatója fenntartás nélküli szolidaritását fejezte ki Izrael népével a Bertelsmann nevében. Elmondta, hogy a lehető leghatározottabban elítélik az Izrael elleni terrortámadásokat, valamint hogy megingathatatlanul izraeli barátaik, partnereik és Izrael mellett állnak.
Nico Hofmann filmproducer szerint a Bild kiáltványának központi eleme a szabadság és az élet iránti elkötelezettség.
Aki megtapasztalta, hogy a halál pillanatában egy 96 éves apában milyen mélyen átélhetők a náci Németország emlékei és a háború borzalmai, az megérti a halál előtti utolsó mondatot: a szabadság az élet, az élet a szabadság. Aki itt a szeretetet és a tiszteletet egoizmussal helyettesíti, az elpusztítja ezt a világot és annak szükséges kohézióját, a szolidaritás alapvető megértését
– nyilatkozta a producer.
Rainer M. Schießler plébános elmondta, hogy a kiáltvány 50 pontban mutatja be, hogyan válik lehetővé egy összefogás.
A hangos kisebbség nem kaphat több figyelmet, mint az őszinte többség
– tette hozzá a plébános.