Több mint harminc év után sikeresen azonostották a tetovált lányt
További Külföld cikkek
-
Utórengésekkel küzdenek, és túlélők után kutatnak a mianmari romvárosban és a bangkoki haláltoronynál
- Felfújható Pikachu az isztambuli politikai ellenállás új arca
- Rekordösszeget nyert egy osztrák játékos az Euromillions lottón
- Lakóházba csapódott egy kisrepülőgép Minneapolis közelében, az összes utas meghalt
- Elon Musk miatt bedarálják az USA intézetét, aminek fontos szerepe lehetett volna a békében is
Idén tavasszal az Interpol egyik ügynöke kezdeményezte, hogy egy 1992-ben történt és máig feltáratlan gyilkosság esetében hozzanak nyilvánosságra olyan fényképeket, amelyek segíthetik az áldozat azonosítását – írja a Daily Mail.
Identify me!, azaz Azonosíts engem! címmel nemzetközi kampányt is indítottak, amelyre a mai napig érkeznek bejelentések – eddig körülbelül 1200-an jelentkeztek információkkal és fotókkal –, de jelen állás szerint csak egy cardiffi telefonhívás eredményezett telitalálatot, méghozzá alig pár nappal a kampány megindítása után.
A tetovált lány esetében Rita Roberts brit állampolgárról van szó, aki meggyilkolása idején 31 esztendős volt, és a walesi Cardiffból települt ált Antwerpenbe.
A halott nőt fekete bakancsban, tréningnadrágban és pólóban emelték ki a vízből, és mivel a teste túl sok időt töltött a vízben – a detektívek megállapítása szerint 2-3 hetet –, az eset egyből a „döglött ügyek” polcára került, és egészen a múlt hétig nem is vették elő.
Családja úgy tudta, külföldön próbál szerencsét
Az Azonosíts engem! program keretein belül kerültek kapcsolatba a hatóságok a lány családjával, ugyanis testvére azt mondta:
Felismertük a tetoválását, és letaglózott minket, hogy nem sokkal azután vált gyilkosság áldozatává, hogy elindult külföldre szerencsét próbálni.
A család elmondása szerint a lány 1992 februárjában költözött el otthonról azzal a céllal, hogy külföldön találja meg életcélját. Ez év májusában adott utoljára életjelet magáról egy képeslap formájában, utána soha többé nem hallottak lányukról.
A sajtó azon kérdésére, hogy mire vélték a több évtizedig tartó „mosolyszünetet”, nem kívántak válaszolni – írja a police.hu.
Időközben a család megkezdte az intézkedést az ügyben, hogy lányuk holtteste hazakerüljön hozzájuk, Cardiffba.