Átlagon aluli az életelégedettség Magyarországon
Az Európai Unió állampolgárainak életelégedettsége 7,1 pontos az Eurostat friss felmérése alapján, a magyarok azonban nem ennyire elégedettek, hiszen amíg a legtöbb tagállam eléri az uniós átlagot, addig Magyarországon mindössze 6,9 pontos az általános elégedettség.
A kutatásból kiderül, hogy 2022-ben az unió polgárai átlagosan 7,1 pontra értékelték általános életelégedettségüket egy nullától (amely a nagyon elégedetlent jelenti) 10-ig (amely pedig a nagyon elégedettet jelzi) terjedő skálán.
A 27 uniós tagállam közül 18-ban az általános életelégedettséget az uniós átlag fölé vagy azzal azonosra értékelték, nem úgy Magyarországon, ahol mindösszesen 6,9 pontos elégedettséget mértek.
A legmagasabb értéket Ausztriában mérték, ahol 7,9 pontos az általános életelégedettség, a szomszédokat Finnország, Lengyelország és Románia követi a maguk 7,7 pontjával. Belgiumban és Hollandiában 7,6 pontot mértek, míg a legalacsonyabb elégedettséget Bulgáriában mérték 5,6 ponttal.
Azért van, ahol még nálunk is elégedetlenebbek
Magyarország csupán Litvániát – ahol 6,8 pontos az elégedettség –, Horvátországot – déli szomszédainknál szintén 6,8 pontot mértek–, és Görögországot – a mediterrán országban mindössze 6,7 pontos a mutató – és a legrosszabbul szereplő Bulgáriát előzni meg.
Bulgária kivételével minden országban 6 fölötti volt az az érték, amely megmutatja mennyire elégedettek a polgárok az élettel, ez azt jelenti, hogy
az Európai Unióban a legtöbb ember inkább elégedettnek, mint elégedetlennek vallotta magát.
Annak az értékét, hogy mennyire vagyunk elégedettek az élettel számos tényező befolyásolhatja, például az életkor, az iskolai végzettség, a családi és anyagi helyzet, valamint az egyén tapasztalatainak, választásainak, prioritásainak és értékeinek sokfélesége.
Az európai polgárok szubjektív jóllétének ezt a mutatóját az EU statisztikáinak részeként gyűjtik.