Dél-Korea figyelmeztető lövéseket adott le Észak-Korea újabb határátlépése után
További Külföld cikkek
- Továbbra sincs nyugalom Georgiában, elutasították az elnök keresetét a választással kapcsolatban
- Alig értek véget a választások, Trump miatt már a kormányalakítással foglalkoznának Írországban
- NATO-főtitkár: A NATO-nak Ukrajna támogatására kell összpontosítani, nem a béketárgyalásokra
- Joe Biden kegyelme Donald Trumpot segítheti
- Puccskísérlet Dél-Koreában: betiltották a pártokat, de a parlament ellenáll
Csütörtök reggel több észak-koreai katona, akik a demilitarizált zónán belül, a középső frontvonalon dolgoztak, átlépték a katonai demarkációs vonalat, és rövid időre beléptek Dél-Koreába – írja az AFP hírügynökség.
Katonaságunk figyelmeztető lövései után az észak-koreai katonák észak felé vonultak vissza
– jegyezte meg a szöuli vezetés.
Hasonló incidensek történtek június 9-én és kedden is. A szöuli hadsereg szerint mindkét behatolás véletlennek tűnt. Az atomfegyverekkel rendelkező Észak-Korea az elmúlt hónapokban megerősítette a határt, taktikai utakat épített ki és több aknát helyezett el.
Az 1950-től 1953-ig tartó koreai háború hivatalosan fegyverszüneti megállapodással és nem békeszerződéssel ért véget, így a két ország technikailag a mai napig hadban áll egymással. Azóta a dzsucse-eszmét követő Észak-Korea folyamatosan próbál borsot törni a demokratikus berendezkedésű déli szomszédja orra alá. Az elmúlt hetekben csaknem ezer hulladékkal, trágyával és egyéb dolgokkal megtöltött léggömböt küldtek át Dél-Korea területére. A kellemetlen incidenst követően Dél-Korea felfüggesztette az Észak-Koreával 2018-ban kötött, a katonai feszültség enyhítéséről szóló megállapodás valamennyi pontját.
Az Észak- és Dél-Korea közötti kapcsolat még tovább romlott, miután Kim Dzsongun észak-koreai vezető a héten vendégül látta Vlagyimir Putyin orosz elnököt, és kölcsönös védelmi megállapodást írtak alá. Válaszul a Dél-Korea egyik legnagyobb fegyverexportőre azt nyilatkozta, hogy át fogja gondolni azt a régóta fennálló politikát, amely megakadályozta, hogy közvetlenül fegyvert szállítsanak Ukrajnának.