Az Európai Bizottság választ vár Magyarországtól az oroszok megkönnyített vízumszerzésével kapcsolatban
További Külföld cikkek
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
- Megint kitört a hírhedt vulkán, lávafolyam indult a tűzhányóból
- Rosszul lett egy utas a repülőn, Ursula von der Leyen sietett a segítségére
- Elfogatóparancsot adtak ki Benjamin Netanjahu ellen
- Egy szakértő nem zárja ki, hogy Donald Trump nukleáris fegyvert adna Ukrajnának
Anita Hipper, az Európai Bizottság szóvivője közölte, hogy augusztus 19-ig várják Magyarország válaszát az oroszok vízumszerzésének könnyítésével kapcsolatban – írja az Interfax.
„Ylva Johansson belügyi biztos augusztus 1-jén levelet küldött a magyar hatóságoknak, amelyben a vízumrendszer hatályáról érdeklődött. Meg kell vizsgálnunk, hogy ez megfelel-e az uniós jognak. A mellékletben részletes kérdések is szerepelnek. Még mindig várjuk a magyar hatóságok válaszát. A határidő augusztus 19-re van kitűzve. A válasz még nem érkezett meg” – mondta Anita Hipper.
Oroszország veszélyt jelent az Európai Unió biztonságára, ezért az Európai Unió és a tagállamok által használt valamennyi eszköznek garantálnia kell az unió egészének biztonságát
– jegyezte meg. Hozzátette, hogy Magyarországnak kötelessége ellenőrizni, hogy teljesülnek-e a Schengeni Kódex 6. cikke szerinti belépési feltételek.
Továbbá az érvényes vízum vagy tartózkodási engedély megléte ellenére is szigorú ellenőrzéseket és személyazonosság-ellenőrzést kell alkalmazni, amikor a schengeni információs rendszerből figyelmeztetés érkezik.
Kibővítették a Nemzeti Kártyára jogosult országok listáját
Mint azt az Index megírta,kitágította a schengeni övezet kapuját a magyar kormány, így harmadik országból érkező polgárok is dolgozhatnak vendégmunkásként vagy a Nemzeti Kártya igénylésével. Nemrég Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetője is azt mondta, hogy Magyarország a vízumkorlátozás enyhítésével kiskaput nyit az orosz kémek előtt. A német politikus az ügyben levelet küldött Charles Michelnek, az Európai Tanács elnökének.
Az Európai Néppárt frakcióvezetője mellett, a balti államok is kritikával illették a döntést, melyre reagálásként Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hazugsághadjáratnak nevezte a balti államok azon megállapítását, miszerint a Nemzeti Kártya-program Oroszország és Belarusz irányába történő kiterjesztésével Magyarország veszélyezteti a schengeni övezet biztonságát. A helyzet tisztázása érdekében Sztáray Péter biztonságpolitikáért felelős államtitkár korábban első kézből adott tájékoztatást Észtország, Lettország és Litvánia nagykövetségeinek.