További Külföld cikkek
- Lövésenként 50 forintért szedi le az ellenséges drónokat a britek új fegyvere
- Kína egyáltalán nem ijedt meg Donald Trumptól
- Már több mint ezer észak-koreai katona halt meg az ukrán háborúban
- Török sajtóhírek szerint beadta a válókeresetet a bukott szír diktátor felesége
- Újabb részletek derültek ki a magdeburgi támadás feltételezett elkövetőjéről
A Boeing által tervezett és épített távközlési műhold pályára állását követően nem sokkal szétesett. A műhold üzemeltetője, az Intelsat megerősítette az iS-33e „teljes elvesztését”, amely az európai, afrikai és ázsiai-csendes-óceáni térségbeli ügyfeleket érintette.
Az Intelsat azt is elmondta, hogy lépéseket tett az incidens „átfogó elemzésének” elvégzésére.
Az adatok és megfigyelések elemzése érdekében egyeztetünk a műhold gyártójával, a Boeinggel és a kormányzati szervekkel
– közölte az Intelsat.
Az amerikai védelmi minisztérium SpaceTrack nevű honlapja szintén megerősítette az incidenst. A platformon közzétett riasztás szerint az amerikai űrhadsereg azt is közölte, hogy „jelenleg mintegy 20 darabot” követ a műholdból – írja a BBC.
Balszerencsés Boeing
Ettől függetlenül két űrhajós a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) rekedt, miután a Boeing Starliner kapszula, amellyel júniusban érkeztek, alkalmatlannak bizonyult a visszatérésre. A tervek szerint jövőre utaznak vissza a Földre egy, SpaceX gyártású űrhajóval.
A vállalat szeptember óta sztrájkkal küzd, amely több mint 30 000 dolgozót érint a kereskedelmi repülőgépeket gyártó üzemében. A múlt héten a Boeing közölte, hogy novembertől megkezdi 17 000 alkalmazottjának elbocsátását.
Júliusban a Boeing beleegyezett, hogy bűnösnek vallja magát egy bűnszervezetben elkövetett csalás vádjában, és legalább 243,6 millió dollárt fizet, miután megszegte a 2021-es halasztott vádemelési megállapodást. A megállapodás két 737-MAX repülőgéppel kapcsolatban született, amelyek több mint öt évvel ezelőtt 346 emberéletet követelő, közel azonos balesetben vesztették életüket.