Orbán Viktor ellátogatott az osztrák parlamentbe, de nem teszi zsebre, amit ezért kapott
További Külföld cikkek
Orbán Viktor magyar miniszterelnök csütörtökön találkozott Walter Rosenkranz (Osztrák Szabadságpárt – FPÖ) osztrák házelnökkel. A Zöldek és az SPÖ (Ausztria Szociáldemokrata Pártja) élesen bírálta a találkozót a Krone beszámolója szerint.
Itt szimbólumról és jelzésről van szó, és ez a jelzés végzetes
– mondta Werner Kogler alkancellár.
Orbán Viktort csütörtök délelőtt fogadta a parlamentben – hivatalba lépése után elsőként – a Nemzeti Tanács újonnan megválasztott elnöke. A fogadóteremben tartott megbeszélésen jelen volt Herbert Kickl FPÖ-elnök, Christian Hafenecker főtitkár, Harald Vilimsky, az uniós küldöttség vezetője és Susanne Fürst képviselő is.
Kit hív meg? Egy antidemokratát, Európa-ellenest és Putyin-apologétát
– háborodott fel Werner Kogler zöldpárti frakcióvezető a házelnök döntése miatt. A magyar kormányfő lebontotta a demokráciát, és közben „sok milliárdot zsebre tett”, miközben hazájában a fiataloknak az „uniós milliárdok” nélkül már nem nagyon van kilátása. „Mi, zöldek nem akarjuk és nem is fogjuk hagyni ezeket a nemkívánatos fejleményeket hazánkban” – dühöngött Kogler.
Csütörtökön Kogler párttársa, Sigrid Maurer többek között az Orbán-féle nőképet bírálta: „Magyarországon a családokat jutalmazzák a gyermekvállalásért, az egyedülálló anyák üres kézzel távoznak” – mondta. Az SPÖ hasonlóan vélekedik:
Akinek Orbán a példaképe, az árt az országnak és az embereknek. Kickl és társai ahelyett, hogy a nagy kihívások megoldására összpontosítanának, ismét bebizonyítják, hogy le akarják zárni Ausztriát és orbánizálni akarják hazánkat
– mondta Andreas Babler pártelnök.
„Szándékos jelzés”
Orbán Viktor a tervek szerint nem látogat el Karl Nehammer (ÖVP – Osztrák Néppárt) szövetségi kancellárhoz, a mostani valójában egy privát látogatás. A magyar miniszterelnök például részt vesz a Weltwoche című svájci hetilap által szervezett panelbeszélgetésen, és Gerhard Schröder volt német kancellárral is beszélget az európai békéről.
A magyar kormányfőt többek között menekültpolitikája és a demokrácia megsértése miatt bírálták.
A jogállamiság szisztematikus aláásása, a civil társadalom elleni célzott támadások és a marginalizált csoportok hátrányos megkülönböztetése a magyar kormány részéről a nemzetközi emberi jogi normák megsértése
– mondta Shoura Hashemi, az Amnesty International ügyvezető igazgatója sajtóközleményében.
Mintegy 20 ember, köztük a Szocialista Ifjúság (SJ) csütörtökön a parlament előtt tüntetett Orbán látogatása ellen. „Az, hogy itt a házelnökkel fogadjuk őt a parlamentben, szándékos jelzés a szélsőjobboldali köröknek” – mondta Paul Stich SPÖ-s képviselő.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!