Donald Trump bejelentette, ki lesz a kriptovalutákért és a mesterséges intelligenciáért felelős vezetője
További Külföld cikkek
- Az első zuhanást még túlélte a szlovéniai Alpokban meghalt magyar túrázó
- Izrael rakétatámadást hajtott végre Jemenben, kis híján a WHO vezetőjét is eltalálták
- Sikeres csúcstámadás után eltűnt két olasz hegymászó, napok óta keresik őket
- Felfoghatatlan összeget lehet nyerni egy amerikai lottón
- Legalább hárman meghaltak egy buszbalesetben Norvégiában
David Sacks fogja irányítani a kormányzat mesterséges intelligenciával és kriptovalutával kapcsolatos politikáját − jelentette be Donald Trump csütörtökön.
Ennek a munkának egy része magában foglalja a kriptovaluták jogi szabályozásának megteremtését, valamint a tudományos és technológiai tanácsadókból álló elnöki tanács vezetését − írja a CNBC.
„David arra fog összpontosítani, hogy Amerika mindkét területen globális vezető szerepet töltsön be. Meg fogja védeni az interneten a szólásszabadságot, és meg fog minket védeni a nagy technológiai elfogultságától és cenzúrájától” − fogalmazott a megválasztott elnök.
A kinevezés azt jelzi, hogy a második Trump-kormányzat megjutalmazza a Szilícium-völgy azon alakjait, akik támogatták a kampányát. Azt is mutatja, hogy a kormányzat olyan politikát fog szorgalmazni, amelyet a kriptopénzekkel foglalkozó vállalkozók támogatnak.
Sacks volt Trump egyik legbőkezűbb támogatója
Sacks az év elején Trump egyik legnagyobb támogatójává vált, és San Franciscó-i villájában rendezett adománygyűjtést a republikánus jelölt számára. A jegyeket fejenként 50 ezer dollárért (20 millió forintért) árulták, 300 ezer dollárért (120 millió forintért) pedig már közös fotót is lehetett készíteni Trumppal.
Sacks hangnemében ez nagy változást jelentett, a vállalkozó ugyanis a 2021. január 6-i capitoliumi zavargások után élesen bírálta Trumpot. Sacks All-In című podcastjának egyik epizódjában nem sokkal később azt mondta, hogy Trump „egyértelműen” felelős a január 6-i eseményekért, és hogy „diszkvalifikálta magát a jelöltségtől”. Júliusban Sacks felszólalt a Milwaukeeban tartott republikánus nemzeti konvención.
Sacks kockázatitőke-befektető és vállalkozó, aki 2012-ben 1,2 milliárd dollárért eladta a Yammert a Microsoftnak. Emellett kapcsolatban áll a „PayPal-maffiával” is, amely egy nem hivatalos klub, amely prominens technológiai személyiségekből és befektetőkből áll − köztük Elon Muskból és Peter Thielből, aki az 1990-es években a PayPalnál dolgozott.
Az elmúlt években Sacks leginkább arról vált ismertté, hogy befektetőtársaival, Chamath Palihapitiyával, Jason Calacanisszal és David Friedberggel együtt az All-In podcast házigazdája volt. A műsort posztjában Trump a „techvilág legjobb podcastjának” nevezte.