Dél-Koreában nemzeti veszélyhelyzetet jelent a deepfake pornó
További Külföld cikkek
- Rituálé és ökölharc – véres összecsapásba torkollott a sátánista szertartás
- Figyelmeztették a szlovákokat, hogy ilyen tejet ne igyanak a száj- és körömfájás terjedése miatt
- Szijjártó Péter: Az európai politikusok háziversenyt rendeztek arról, hogy ki tud bunkóbb módon nyilatkozni Trumpról
- Tucatjával gyújtják fel a Teslákat Amerikában
- Robbanás Moszkvában: lángokban Vlagyimir Putyin limuzinja
Korea eltávolította a katonai és védelmi minisztériumi tisztviselőkről készült összes intranetes képet, hogy megakadályozza a deepfake pornófelhasználásukat, amely a jelentések szerint elárasztja a vitatott közösségimédia-platformot, a Telegramot.
A Koreai Köztársaság (ROK) fegyveres erőinek tisztviselői elmondták, hogy a hadsereg Onnara rendszerű intranetjén láthatatlanná tettek minden személyazonossági fotót − írta meg a Navy Technology című, haditengerészeti témákra szakosodott portál.
A mesterséges intelligencia (AI) növelte a deepfake-ek online népszerűségét, amelyek egy valódi személy arcát kombinálják egy hamis, szexualizált testtel.
Nem tudni, hogy az intranetes fotókkal visszaéltek-e deepfake-ek készítésére, de ennek megakadályozása érdekében tettük őket elérhetetlenné. Fennállt annak a lehetősége, hogy a fotókkal szexuális bűncselekmények elkövetéséhez visszaélnek, mivel az egyes fotók elérhetők és letölthetők
− mondta a ROK egyik tisztviselője. Korábbi vizsgálatok szerint a ROK katonai intranetes fotóival visszaéltek deepfake-ek készítésére.
Egy augusztus 8-a óta aktív Telegram-csatorna legalább 30 áldozatot célzott meg a dél-koreai hadsereg, haditengerészet és légierő részéről deepfake aktképekkel − jelentette a Hankjoreh.
A 850 csatornatag koreai katonanők nevét, korát, rangját, telefonszámát, Instagram-kezelőjét és egyenruhás fotóit küldi be a csatornára, majd mások deepfake fotókat készítenek róluk. A pornográf képek gyakran szexuálisan tárgyiasító és lealacsonyító kommentekkel járnak együtt.
Csak katonai tisztviselők és altisztek férhetnek hozzá ezekhez az információkhoz a ROK fegyveres erőinek intranetjén keresztül. Mivel ezeket a Telegram-csatornákat gyakran törlik és újra létrehozzák, a deepfake-áldozatok száma sokkal magasabb lehet.
Dél-Koreában nemzeti veszélyhelyzetet jelent a deepfake pornó
A Fegyveres Erők bejelentése napokkal azután érkezett, hogy jelentések láttak napvilágot arról, hogy a dél-koreai egyetemek és középiskolák diákjai szisztematikusan célkeresztbe kerülnek deepfake-ekkel. Sokan közülük vélhetően 16 év alattiak, ami Dél-Koreában a szexuális beleegyezési korhatár.
A BBC múlt heti jelentése szerint több mint 500 koreai iskolát és egyetemet jelöltek meg célpontként. A gyanú szerint sok elkövető maga is tinédzser. A Szöuli Nemzeti Rendőrség korábban (szeptember 2.) jelentette be, hogy a dél-koreai elnök, Jun Szuk Jeol utasítására vizsgálatot indított a Telegram ellen.
Park Dzsi Hjun nőjogi aktivista és Dél-Korea fő ellenzéki pártjának korábbi ideiglenes vezetője szerint a kormánynak „nemzeti vészhelyzetet” kell hirdetnie az országban tapasztalható szexuális bűncselekmények miatt.
2018 és 2020 között fiatal koreai nők tucatjait zsarolták szexuális aktusokra kizsákmányoló pornóvideókkal való fenyegetéssel az úgynevezett „Nth Room” botrányban, egy szexuális visszaélésekkel foglalkozó, szintén a Telegramon keresztül elkövetett bűnözői hálózatban.
A pornóipar segíti a politikai célú deepfake fejlődését
Javarészt pornóvideókra használják a videomanipulálás legújabb és legijesztőbb technológiáját. Az áldozatok szinte kivétel nélkül nők. Eljöhet vajon a politikusok nagyipari lejáratásának ideje is?