Az egyik legtekintélyesebb pozsonyi folyóirat főszerkesztője annak a nézetnek adott hangot: az alig néhány órás csúcstalálkozó arról tett tanúbizonyságot, hogy a két elnök közötti kapcsolat a korábbinál jóval hűvösebbé vált. Samuel Abraham szerint a viszony immár tisztán pragmatikus szintre süllyedt, azaz kapcsolataikat a kölcsönös érdekek diktálják.
"A tekintélyelvű demokratának" számító Putyin magatartása hozzájárul Oroszország és ezáltal a nemzetközi kapcsolatok stabilizálásához. Éppen ezért a demokrácia, illetve a demokrácia hiányának kérdései a főszerkesztő szerint a csúcstalálkozón csupán másodlagos szerepet kaptak.
Szlovákia korábbi washingtoni nagykövete, Martin Butora úgy vélekedett, hogy a közös értékek keresése teljes mértékben a háttérbe szorult, ehelyett a két elnök az Egyesült Államok és Oroszország közös érdekeire helyezte a hangsúlyt.
A Szlovák Külpolitikai Társaság elnöke, Alexander Duleba szerint a csúcstalálkozó legfőbb célkitűzése az volt, hogy az iraki válság után új alapokra helyezzék a két ország viszonyát. Felettébb kérdéses azonban, hogy az orosz-amerikai kapcsolatok a jelenlegi helyzetben túlléphetnek-e az egyszerű érdekközösség szintjén.