- Külföld
- Európai Parlament
- sargentini-jelentés
- judith sargentini
- zöldek
- rabszolgatörvény
- tüntetés
- közigazgatási bíróság
Az EP elé viszi a magyar tüntetések témáit Sargentini
További Európai Parlament cikkek
- Az NVB megállapította az EP-választás végeredményét
- Nemzetközi sajtó: Orbánék kapták a legtöbb szavazatot, de új kihívójuk nagy győzelmet aratott
- Beszavazták az Európai Parlamentbe a budapesti antifa támadások olasz vádlottját
- Ursula von der Leyen bukását is okozhatja egy vizsgálat
- Gyurcsány Ferenc elárulta, együttműködne-e Magyar Péterrel
„Az egyre aggasztóbb magyarországi fejlemények fényében” a Zöldek frakciója kezdeményezte, hogy tartsanak újabb vitát a magyarországi helyzetről az Európai Parlamentben januárban – tudatta közleményben a Zöldek/Európai Szabad Szövetség képviselőcsoport.
Az ellenzék által „rabszolgatörvénynek” nevezett túlóratörvény elleni tiltakozás és az új közigazgatási bíróságok felállítása miatt javasolják, hogy az Európai Unió képviselőtesülete a plenáris ülésén foglalkozzon Magyarországgal.
„Magyarországon egyre rosszabb a helyzet. Segítenünk kell a magyar állampolgároknak, hogy kiállhassanak a jogaikért. Egyszerűen elfogadhatatlan, hogy az oldalvonalon álljunk, miközben egy EU-s ország belecsúszik egy teljesen autoriter rezsimbe. Orbán Viktor és a cimborái lábbal tiporják a rendes magyar állampolgárok jogait” – mondta Judith Sargentini, a magyarországi jogállamiságról szóló európai parlamenti jelentés összeállítója.
Az európai parlamenti frakciók vezetői döntenek róla az új év elején, hogy kitűzik-e a vitát a következő plenáris ülés napirendjére, amelyet január 14. és 17. között tartanak Strasbourgban. A Zöldek képviselőcsoportja arra számít, hogy a frakcióvezetők bele fognak egyezni az újabb vita megrendezésébe.
Sargentini korábban sürgette a nemzeti kormányokat összefogó európai uniós intézményt, a miniszterek Tanácsát is, hogy mielőbb kezdjen el érdemben foglalkozni a magyarországi helyzettel a hetes cikkes eljárás keretében. A miniszterek októberben foglalkoztak először a kérdéssel, amikor a Tanács elnöksége bejelentette, hogy nagyon körültekintően kíván eljárni az ügyben. Legutóbb múlt héten került napirendre az ügy: azon az ülésen kiderült, hogy a nemzeti kormányok nem ellenzik az eljárás lefolytatását, kilenc ország pedig kifejezetten egyetért az aggályokkal, amelyeket az Európai Bizottság megfogalmazott a magyar jogállamiságot fenyegető veszélyekkel kapcsolatban.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Az Európai Parlament a tartalomért azonban nem vonható felelősségre.