Itt az EU-s furkósbot Ukrajnának
Legfrissebb híreink
- Ferenc pápa kinevezte az első nőt egy vatikáni hivatal élére
- Grönlandra utazik Donald Trump fia, miután az elnök bejelentette, hogy igényt tart a Zöldföldre
- Szijjártó Péter szerint Ukrajna ismét nehezebb helyzetbe hozta az európai gazdaságot
- Civilekre támadó férfit lőtt le a szerb rendőrség
- Donald Trump hozzácsatolná Kanadát az Egyesült Államokhoz
- Újabb részletek derültek ki Orbán Viktor indiai vakációjáról
- Gyermekbántalmazási botrány miatt távozik az anglikán egyház vallási vezetője
- A brit kormányfő szerint Elon Musk hazugságokat és álinformációkat terjeszt
- Erős földrengés rázta meg Tibet szent városát, többtucatnyian meghaltak
- Videón, ahogy szörnyű bosszút állnak a feldühödött bringások az őket veszélyeztető autóson
A szankciók között van számlabefagyasztás, beutazási tilalom, és olyan eszközök kivitelének a tilalma, amelyek az elnyomás végrehajtására alkalmasak lehetnek, magyarul robbanóanyagok, szögesdrót, rabszállítók. Fegyverembargó nincs, állítólag azért, hogy ne vonják be az ukrán hadsereget. A szankciók azokat célozzák, akiket felelősség terhel az erőszakért, ami a külügyminiszterek értelmezése szerint akár ellenzékiekre is kiterjedhet.
A szankciók életbe lépését attól teszik függővé, hogy mi történik Kijevben: sikerül-e a három ott tartózkodó EU-s külügyminiszternek politikai megállapodást elérnie Vaikro Janukovics ukrán elnökkel, akivel több órán át tárgyaltak, és aki állítólag közben gyakran konzultált Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Frank-Walter Steinmeier német, Laurent Fabius francia, és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter ezután az ellenzéknél házalt a megállapodással.
A külügyminiszterek döntöttek arról is, hogy vízumkönnyítést vezetnek be az ukrán civil társadalom képviselőinek. Fegyverembargót viszont nem vezetnek be a tagállamok Ukrajnával szemben.
Németh Zsolt külügyi államtitkár a tanácskozás után utalt arra, hogy ellenzékiek ellen is irányulhatnak az intézkedések, és nincsenek kizárva a Janukovics elleni intézkedések sem.
Németh Zsolt egyébként elmondta, hogy a Külügyminisztérium és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet gyógyászati segédeszközöket ajánlott fel az összecsapások áldozatainak, illetve elképzelhető, hogy az égési sérülteket Magyarországon kezelnék.
Rovataink a Facebookon