2,5 milliárdot kérünk az EU-tól a migránsok fogadására
Legfrissebb híreink
- A Kongresszus hivatalosan is megválasztotta Donald Trumpot amerikai elnöknek
- Újabb kérelemmel állt elő Donald Trump az ellene indult büntetőper miat
- Újabb ország csatlakozott a BRICS-hez
- 18+A börtön, amely az embertelen körülményekről, kínzásokról és brutális kivégzésekről híresült el
- A húszmilliós kisebbség, amely már száz éve hontalanul él
- Meghalt egy spanyol cserediák Thaiföldön egy elefánt fürdetése közben
- Hátrébb lép Kanada miniszterelnöke, bejelentette a lemondási szándékát
- Nicolas Sarkozyt azzal vádolják, hogy illegális támogatást kapott a líbiai diktátortól
- „Sz*rnak ránk. Ez érthető oroszul is, ugye?” – több országra is kiakadt Volodimir Zelenszkij
- Joe Biden tilalmat vezetett be az USA tengerpartjai mentén végzett energiahordozó-kitermelésre
Ezt Dimitrisz Avramopulosz európai uniós biztos jelentette be, aki hozzátette, hogy a kérelmet késlekedés nélkül fogják elbírálni.
Az Európai Bizottság görög tagja elismerte, hogy Görögország és Olaszország mellett mostanra Magyarország is a a bevándorlás által leginkább érintett országok között van, de a szerb határnál épülő kerítésről nem sok jót szólt. „Azért vagyunk itt, hogy falakat bontsunk, nem azért, hogy újakat építsünk” – válaszolt arra a kérdésre, mit gondol erről.
Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság elnökét idézte, aki arról beszélt, hogy csak nemrég bontották le a falakat Európában, és nem kellene újra felállítani azokat. A tagállamok felelőssége a határok ellenőrzése, de eközben tiszteletben kell tartani a migránsok emberi jogait és a visszaküldés elvének tilalmát (azaz egyetlen menekült sem utasítható ki egy olyan ország irányába, melyben élete vagy szabadsága veszélybe kerül). A Bizottság nem támogatja a kerítések építését, és másfajta megoldásokat szorgalmaz.
A biztos azt is megerősítette, hogy októberben Magyarországon konferenciát szerveznek a balkáni útvonalról, amely még mindig nyitva van. A görög biztos Szerbiáról és Macedóniáról szólva közölte, „attól tart, egyes országok nem tesznek meg mindent” a probléma kezelésére, de már rájöttek, hogy „a játékban vannak”, mert az EU-csatlakozásuknak vannak feltételei.
Rovataink a Facebookon