Ön is kérdezhet a holland külügyminisztertől
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Donald Trump máris megpecsételte az importáruk sorsát
- Szijjártó Péter Pekingből üzent, magyar közreműködéssel jöhet a mérföldkő
- Az Egyesült Államok szerint hamarosan tűzszünet jöhet a Közel-Keleten
- Saját állampolgárait is lehallgathatja az amerikai kormány
- Készülnek a legrosszabbra, Németországban elkezdték felmérni az óvóhelyeket
- Tízmilliókkal csábítják az ukrán frontra az orosz adósokat – aki túléli, tiszta lappal indul
- A buddhista királyságban épül meg a Tudatosság városa
- Döntöttek a német szociáldemokraták a kancellárjelöltről
- Szerbia elnöke elárulta, hogy az Európai Uniót vagy Kínát választja-e
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
A holland kormány úgy látszik, nem csak ugatja a transzparenciát. A 444.hu szúrta ki, hogy hétfő délután a holland külügyminiszter, Bert Koenders az internet népe elé áll, és válaszol a kérdéseikre.
Nem is akárhol: a Reddit Ask Me Anything („kérdezz bármit”) rovatában 15:45-től lehet nyomon követni, hogy mivel állnak elő az érdeklődő állampolgárok, és hogy meg tudják-e a szorongatni a holland baloldali politikust. Ha kérdést szeretne föltenni, regisztrálni kell egy Reddit fiókot.
A virtuális odaállás egy kampánynak a része, amelyben a holland kormány az EU-s döntéshozatalt szeretné átláthatóbbá tenni, például a digitális technológia segítségével. Hollandia elnökli az uniós miniszterek Tanácsát ebben a félévben, így ők döntik el, hogy mi kerül a napirendre, amikor az európai miniszterek heti rendszerességgel egy asztalhoz ülnek Brüsszelben.
A magyar politikusok hogy állnak az internethez?
A személyes kontaktus a politikusok és a választópolgárok között mindig különleges eseménynek számít, pedig mindennapos kellene, hogy legyen. Milyen szép volt, amikor Orbán Viktor nemcsak a Kossuth Rádiónak nyilatkozott péntekenként, hanem a Blikk olvasóival is beszélgetett például arról, hogy a tettei kapcsolatba hozhatóak-e a testmagasságával, miért nézi teljesen hülyének a magyar népet, lesz-e király a fiából, és hogy mikor mond már le végre. Ennek azonban már több, mint egy éve.
Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő híresen aktív a Twitter-fiókján, nem késlekedik kifejteni a véleményét aktuális ügyekről és durva beszólásokért sem kell a szomszédba mennie. Legutóbbi bejegyzésében világossá tette, hogy nem szereti Putyint.
Pont annyira kedvelem ezt a kommunizmust szerető Putyint, mint mondjuk Juhász Pétert vagy Vadai Ágnest
— Deutsch Tamás (@dajcstomi) January 30, 2016
Kevéssé
Ennyihttps://t.co/V59hZ37K3A
Szanyi Tibor MSZP-s európai parlamenti képviselővel a tumblr-en lehet összefutni. A januári taxistüntetés kapcsán azt a kérdést tette föl a követőinek, hogy ha ő „keresztbe áll a kocsijával a Deákon, hogy tiltsák be a Fidesz/KDNP-t, akkor mi lesz?”
Kovács Zoltán kormányszóvivőt is utol lehet érni a Twitteren, bár ő angolul posztol, és az utóbbi időben a kormány angol nyelvű blogjának bejegyzéseit népszerűsítette a közösségi oldalon.
Az Európai Bizottság nem az átláthatóság bajnoka
Az uniós döntéseket végrehajtó Európai Bizottságnak is van mit tanulnia átláthatóságból. Éppen hétfő délelőtt fogalmazott meg kemény kritikát az EU-s ombudsman, Emily O’Reilly, hogy a Bizottság készakarva nem számol be minden olyan találkozóról, amelyeket dohánycégek lobbistáival bonyolít le. Az egészségpolitikáért felelős főigazgatóság szorgalmasan publikálja, hogy kikkel tárgyalnak a dohánylobbiból, a hatalmas szervezet többi egysége azonban nem követi ezt a példát, holott ez lenne az ENSZ által elvárt átláthatósági szabály.
„Úgy látszik, hogy folyamatosan alulértékeljük, hogy mennyire kifinomult a dohányipar világszintű lobbizása” – írta Emily O’Reilly. A Bizottság hozzáállása a dohánylobbistákkal való találkozók nyilvánosságra hozatalához nem megfelelő, nem kielégítő és megbízhatatlan, tette hozzá.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon