Ölre mehetünk még az osztrákokkal a menekülteken
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Megérkezett az első segélyszállítmány az ostromlott szudáni fővárosba
- Elhagyta Libanont az Aszad-család egy háborús bűnökkel vádolt tagja
- Sorra függesztik fel Oroszországba tartó járataikat a légitársaságok
- Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Norvégiában
- Német lapban megjelent véleménycikkben érvel Elon Musk az AfD támogatása mellett
- Hentes Putyin, bohóc Orbán – így látja a háborút az ismert ukrán grafikus
- Donald Trumpnak sikerült belopnia magát a brit királyi család szívébe
- Búcsú a magyarországi luxustól: kirúgták a botrányt kavaró orosz ortodox egyházi vezetőt
- Újabb uniós lista, Magyarország a végén áll, de ez kivételesen nem baj
- Hogyan tudtak Aszadék és az alaviták 50 évig rátelepedni Szíriára?
Érik az újabb konfliktus a magyar és az osztrák kormány között, írta a Die presse.com hétfő délután, miután Kovács Zoltán kormányszóvivő Bécsben kijelentette: „Magyarország senkit nem fog visszavenni” azokból a menedékkérőkből, akiket magyar területen regisztráltak, és a Dublin-rendelet értelmében a magyar hatóságok feladata az ellátásuk és a menedékkérelmük lefolytatása, mégis Ausztriában kötöttek ki.
Kovács Zoltán a bécsi magyar nagykövetségen, az osztrák és a külföldi média képviselőinek tartott háttérbeszélgetésen világossá tette: a tavaly ősszel Európába érkező menekültek száma a befogadásukra vonatkozó németországi bejelentést követően ugrott meg jelentősen, így e helyzet miatt nem Magyarország a felelős – számolt be az eseményről az MTI.
A kormányszóvivő arra reagálva közölte ezt, hogy a német Bild című lap korábban azt állította: Orbán Viktor miniszterelnök tudatosan félretájékoztatta a német és az osztrák kancellárt tavaly szeptemberben a bevándorlási helyzettel kapcsolatban. A cikk szerint német kormányzati körök néhány ezer menekülttel számoltak, osztrák kormányzati körök megítélése szerint a magyar miniszterelnök tudatosan igyekezett a valósnál kisebbnek beállítani a menekültek számát.
Nincs értelme belemenni a számháborúba, hiszen el lehet kezdeni elmélyedni a bonyolult részletekben, például arra vonatkozóan, hogy mikor jelezte Magyarország a menekültáradat nagyságát, és milyen információ volt a különböző hatóságok birtokában, azonban csak meg kell nézni, mit mutatnak a számok a „félreértelmezhető” német bejelentés előtt és után - vélekedett Kovács Zoltán . Ez pedig mindent elmond arról, hogy pontosan kinél kell keresni a felelősséget, ez az állam pedig nem Magyarország – hangsúlyozta a szóvivő.
Törökország biztonságos, Magyarország nem?
Az osztrák hatóságok eddig nem küldtek vissza menekülteket Magyarországra, írta a Die Presse, és felidézte, hogy tavaly szeptemberben az osztrák közigazgatási bíróság azzal az indoklással állította le egy afganisztáni menekült kitoloncolását, hogy Magyarország nem biztonságos hely a menekültek számára.
Június közepén azonban az osztrák belügyminisztérium egy delegációt szervez Magyarországra, hogy saját szemükkel győződjenek meg azokról az „embertelen állapotokról”, amelyekről a tavalyi ítélet szól. Wolfgang Sobotka belügyminiszter szerint Magyarország biztonságos a menedékkérők számára.
Karl-Heinz Grundböck belügyi szóvivő arra az ellentmondásra is fölhívta a figyelmet, hogy amíg a nem-EU tag Törökországba visszaküldjük a menedékkérőket az uniós–török paktum alapján, addig Magyarországra nem, mert az a bírósági ítélet szerint nem biztonságos harmadik ország. Akkor Törökország micsoda? Tehetnénk föl a kérdést.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
(Borítókép: Menekültek az osztrák-magyar határon lévő Nickelsdorf közelében, 2015. szeptember 11-én. Fotó: AFP/Joe Kalmar)
Rovataink a Facebookon