Nem kevesebb, több feladatot adnánk az EU-nak
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- A halálba zuhant egy várandós nő túrázás közben Görögországban
- Visszaadta a hivatalából eltávolított vécét egy volt brazil városi tanácsos
- Bejelentette lemondását Karl Nehammer osztrák kancellár
- Megkezdődött Jimmy Carter több napon át tartó hivatalos állami búcsúztatása
- Autó után kötött koporsóval drifteltek egy körforgalomban Romániában
- A brit királyi család is gyászol a New Orleans-i terrortámadás miatt
- Újabb bankautomatát robbantottak fel Bécsben
- Drasztikus áremelkedés várható a gáztranzit ukrajnai megszűnése miatt
- Jelen volt az összes katonai nagyhatalom, mindenki harcolt mindenkivel
- Rendőrök vitték földre az olimpiai bronzérmes amerikai sprintert
Az EU harcoljon a terrorizmus ellen, csökkentse a munkanélküliséget, lépjen föl az adócsalás ellen, és oldja meg a migrációs válságot – az európaiak többsége szerint ezekre kellene elsősorban koncentrálnia az Európai Uniónak, derült ki egy pénteken közzétett Eurobarométer közvélemény-kutatásból.
Az Európai Parlament megrendelésére 27 969 ember részvételével készített felmérésben arra voltak kíváncsiak, hogy a jelenleginél nagyobb vagy kisebb szerepet vállaljon az EU bizonyos területeken a tagállamok állampolgárai szerint.
Fontosabb, ami összeköt, mint ami elválaszt
A magyar válaszadók mintegy háromnegyede szerint az EU-nak jobban be kellene avatkoznia a terrorizmus elleni küzdelembe, a migrációs válság megoldásába, a külső határok védelmébe, illetve egészségügyi és szociális kérdésekbe. Ezeken a területeken az európai átlag is hasonló, mindössze pár százalékkal magasabb a magyarnál.
A megkérdezettek fele a gazdaságpolitika, a férfiak és nők közötti egyenlőség, valamint az energiaellátás és energiabiztonság területén is nagyobb szerepet szánna az uniónak, ebben is hasonló az arány az uniós átlaghoz.
Eltérés van az európai átlag és a magyar válaszadók véleménye között abban a kérdésben, hogy milyen szinten küzdhetünk a terrorfenyegetettség ellen a leghatékonyabban. Az európaiak elsősorban globális szinten (38 százalék), másodsorban európai uniós szinten (23 százalék) és végül nemzeti szinten (21 százalék) látják a megoldást, míg Magyarországon a legtöbben az európai megoldásban hisznek (33 százalék), 28 százalék nemzeti szinten oldaná meg a kérdést, a válaszadók 27 százaléka választotta a globális szintet.
A magyarországi felmérésben részt vevők 82 százaléka úgy gondolja, hogy ami összeköti a különböző tagállamok állampolgárait, az fontosabb, mint ami elválasztja őket. Ez az arány magasabb, mint az uniós átlag, amely 74 százalék.
Az unió védjen meg minket a terrorizmustól
Egész Európában a válaszadók többsége szerint az Európai Uniónak azon kell a legtöbbet dolgoznia, hogy hatékonyan fellépjen a terrorizmus ellen (82 százalék) és csökkentse a munkanélküliséget (77 százalék).
A megkérdezettek csaknem fele nagy esélyt lát egy újabb terrortámadásra Európában. Úgy gondolják, hogy az EU-nak elsősorban a terrorista csoportok finanszírozása és a radikalizáció megakadályozására, valamint az unió külső határainak védelmére kell koncentrálnia.
Emellett az adócsalás elleni fellépés, a migrációs válság megoldása és a környezetvédelem terén a válaszadók csaknem háromnegyede nagyobb szerepet szánna az EU-nak.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon