- Külföld
- Eurologus
- EP 2018
- jean-claude juncker
- orbán viktor
- propaganda
- kampány
- migráció
- európai bizottság
- néppárt vs. orbán
Juncker: a Fidesznek el kellene hagynia a Néppártot
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Amikor az ünnep s a politikáról szólt: ezek voltak a történelem legfontosabb karácsonyai
- Ma már a karácsonyi filmek is a hatalomról szólnak
- A Toszkánát idéző lengyel várkastély, a Stobnica titka
- Börtönbüntetésre ítélték az összeomlott szálloda tulajdonosát és építészét Törökországban
- Csaknem 250 év után nyilvánították védett állatnak Amerika szimbólumát
- Európa egyik legrégebbi karácsonyi vásárában jártunk
- Ukrán drón zuhant egy orosz bevásárlóközpontra, legalább egy ember meghalt
- Ajtók és ablakok törtek be, több lakás megrongálódott egy robbanásban Maroshévízen
- A szlovén hegyimentők bejelentették: egyelőre nem tudják kimenteni a magyar túrázót
- Először tartottak misét a rezsim bukása óta a szíriai keresztények
Az Európai Bizottság elnöke, Jean-Claude Juncker is megszólalt a botrányban, ami abból kerekedett Brüsszelben, hogy a magyar kormány hétfő este bejelentette: tájékoztató akciót indít a bevándorlást ösztönző brüsszeli tervekről, és a hírhez mellékelt egy plakáttervet, amelyen Soros György és Juncker nevetnek egymás mellett. A poszteren az szerepelt még, hogy Brüsszelben be akarják vezetni a kötelező betelepítési kvótát, gyengíteni akarják a tagállamok határvédelmi jogait, és migránsvízummal könnyítenék a bevándorlást.
Kedden délben hivatalos közleményben cáfolta ezeket az állításokat az Európai Bizottság, és elítélte a kormány lépését, hihetetlennek nevezve, hogy egy összeesküvés-elmélet mindennapos közéleti téma lett Magyarországon. A közleményt kedden délben felolvasta a Bizottság vezető szóvivője, és a Twitteren is megosztották, a Bizottság saját készítésű plakátjával együtt, amelyen az állt: a magyaroknak joguk van tudni, hogy mi a tény, és mi a fikció.
Délután az Európai Bizottság első alelnöke, Frans Timmermans is értetlenségét fejezte ki. Nem fér a fejébe, hogyan lehetséges, hogy a magyar kormány hivatalos weboldalán olyan állításokat terjeszt, amelyek köszönő viszonyban sincsenek a valósággal – fogalmazott.
Jean-Claude Juncker kedden este egy stuttgarti rendezvényen nyilatkozott az ügyben. „Hazugságok ellen nem nagyon lehet mit tenni” – idézte az Európai Bizottság elnökét a Reuters. Juncker hozzátette: Manfred Webernek, az Európai Néppárt frakcióvezetőjének és EP-választási kampányarcának fel kellene tennie magának a kérdést, hogy szüksége van-e a Fideszre a frakciójában. Elismételte egy októberi kijelentését is, miszerint a Fidesznek ki kellene lépnie a jobbközép Európai Néppártból.
Juncker felidézte, hogy a Fidesz képviselői nem támogatták őt a szavazatukkal akkor, amikor az Európai Parlament 2014-ben jóváhagyta a kinevezését az Európai Bizottság élére. „A szélsőjobb sem szavazott rám – mondta. – Emlékszem, amikor [Marine] Le Pen azt mondta: ‘Nem szavazok magára.’ Én azt mondtam neki: ‘Nem is kérek a szavazatából’. Vannak olyan szavazatok, amikből egyszerűen nem kérsz” – jelentette ki Jean-Claude Juncker.
Az Európai Néppárt elnöke, a francia Joseph Daul ugyancsak szigorúan elítélte a kormány kampányát. Manfred Weber frakcióvezető egyelőre nem nyilatkozott, viszont este megosztotta Joseph Daul Orbán Viktort ledorongoló tweetjeit.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon