A Fidesz tartózkodásával szavaztak Strasbourgban a veszélyeztetett gyerekek védelméről
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Donald Trump üzent azoknak, akiknek Joe Biden megkegyelmezett a halálsoron: „Menjetek a pokolba”
- Brazil hatóságok szerint a BYD gyárát építő kínai munkások emberkereskedelem áldozatai
- Baljós jelentés látott napvilágot, mutálódott a rettegett influenza
- Hosszú évek után végre pont kerülhet a 28 évvel ezelőtt megölt JonBené Ramsay ügyének végére
- Dél-Koreában tetőfokára hágott a belpolitikai krízis, a megbízott elnököt is felelősségre vonják
- A szemünk előtt hullik darabokra Irán szövetségi rendszere
- Ketten meghaltak a tradicionális ausztrál vitorlásversenyen
- Vásáry István professzor a Török Tudományos Akadémia Nagydíjában részesült
- Megszólalt a légitársaság, külső fizikai és műszaki beavatkozás okozta az azeri utasszállító tragédiáját
- Az amerikaiak többsége már nem bízik a hagyományos hírforrásokban
A gyermekek jogairól szóló ENSZ-egyezmény elfogadásnak 30. évfordulóján az Európai Parlament egy állásfoglalást szavazott meg nagy többséggel, amelyben a gyermekeket fenyegető veszélyekre hívták fel a figyelmet.
A dokumentum felszólít a háborús övezetekben és a migrációban élő gyermekek jobb védelmére. Ezen belül azt szorgalmazzák, hogy kísérő nélküli gyerekek kapcsán a gyermekvédelemnek kell az elsődlegesnek lenni, nem pedig a migrációs politikának.
A Missing Children Europe nevű szervezet adatai szerint Európában 2014 és 2017 között több mint 30 ezer bevándorló, vagy menekült gyermek tűnt el. A hatóságok határokon átnyúló rendőri együttműködés hiánya nagy kockázatot jelent ezen a gyermekek számára, mivel a nyomon követés és a nyomozás általában a nemzeti határokon végződik. Az eltűnt migráns gyerekek nagy részét egy héten belül megtalálták, de sokan csak egy év alatt kerültek elő. Ugyanakkor tíz százalékukról soha többet nem érkezett hír. A jelentések mindenhonnan azt erősítik meg, hogy az ilyen gyerekek felkutatására a hatóságok nem sok energiát fordítanak.
Az európai parlamenti képviselők elítélik a gyermekek elleni erőszak minden formáját, ideértve a kényszerházasságot, a női nemi szervek megcsonkítását, az emberkereskedelmet, a pszichológiai erőszakot, és sürgetik az EU valamennyi országát, hogy dolgozzanak ki új stratégiákat a szexuális erőszak és a gyermekbántalmazás felszámolására.
Az állásfoglalásban kitértek a háborús övezetben lévő gyermekekre is. Leszögezték, hogy a Szíria északkeleti részén fogva tartott külföldi terrorista harcosok gyermekeit állampolgárságuk országa szerint vissza kell telepíteni, miközben figyelemmel kell lenni sajátos helyzetükre. Az előbbieken túl a különösen nehéz helyzetben lévő gyerekek közé sorolták a fogyatékossággal élő gyermekeket, a bevándorlók, az LGBTI-szülők és a bebörtönzöttek gyermekeit.
A Parlament felszólítja továbbá az összes EU-tagországot, hogy garantálják minden gyermek számára a befogadó oktatáshoz való jogot, ideértve az életkornak megfelelő nemekkel és szexualitással kapcsolatos információkat.
Az állásfoglalás kiemeli a gyerekek jelentős szerepet, amellyel a politikát is képesek alakítani. Példaként említik az éghajlatváltozás elleni tüntetések mozgósító hatását.
Az EP 495 igen szavazattal, 58 ellenében, 87 tartózkodás mellett fogadta el a szöveget. A Fidesz képviselői tartózkodtak.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon