- Külföld
- Eurologus
- Zöld Index
- európai unió
- európai parlament
- környezetvédelem
- környezetszennyezés
- klímaváltozás
- klímavédelem
Az éghajlatváltozás elleni küzdelmet várják el a politikától az uniós polgárok
Legfrissebb híreink
- Nagyot bukott a Trump-birodalom 2024-ben
- Az ausztrál kormány egy időre megtiltja a külföldieknek a lakásvásárlást
- Amerikai nehézbombákkal gazdagodott Izrael
- Nemzetbiztonsági rémálomra figyelmeztetnek Elon Musk ügynöksége miatt
- Szamarakat festettek át zebrára egy kínai állatkertben, hogy odacsalogassák a látogatókat
- Meggyilkolták a világ első nyíltan meleg imámját Dél-Afrikában
- Keményen lecsap a rapperekre a líbiai rezsim
- Kényszerleszállást kellett végrehajtania egy tenerifei járatnak, de az utas mégis meghalt
- Többen meghaltak a Libanont ért izraeli légicsapásban
- Újabb tragédia történt a világ legszegényebb régiójában, ahol az életük árán is aranyat bányásznak az emberek
Az éghajlatváltozás elleni küzdelem, a környezetünk, a biodiverzitás és az óceánok megőrzése az Európai Parlament legfontosabb feladata az európai választópolgárok szerint, derült ki az EP megbízásából készített Eurobarometer-felmérésből.
A közvélemény-kutatásban azt kérdezték az emberektől, hogy mik azok az ügyek, amelyekkel az EP-képviselőknek mindenképpen foglalkozniuk kellene. A pénteken nyilvánosságra hozott eredmények szerint az éghajlatváltozás és a környezet megóvása volt a legtöbbször megemlített feladat: az európaiak 32 százaléka jelölte meg prioritásként. Majdnem ugyanennyien (31 százalék) említették fontos célkitűzésként a szegénység és társadalmi megkülönböztetés elleni harcot. A terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni harc, illetve a fiatalok munkanélkülisége elleni fellépés egyaránt 24-24 százalékot kapott.
A környezetvédelem tizenegy tagállamban volt a legtöbbet említett feladat. Közülük is kiemelkedik Svédország (62 százalék), Dánia (50 százalék) és Hollandia (46 százalék). Magyarországon az emberek 30 százalék jelölte meg a környezetvédelmet prioritásként – ez csak hajszálnyival marad el 32 százalékos az uniós átlagtól.
Az európai polgároktól azt is megkérdezték, hogy pontosan mi a legsürgetőbb környezetvédelmi probléma. A válaszok népszerűségi sorrendben az alábbiak voltak
- az éghajlatváltozás (52 százalék)
- a levegőszennyezés (35 százalék)
- a tengerek szennyezése (31 százalék)
- erdőirtás és a növekvő hulladékmennyiség (mindkettő 28 százalék).
A felmérésből az is kiderült, hogy 10 európaiból majdnem 6 gondolja úgy, hogy a fiatalok környezetvédelmi mozgalmának hatása van az európai és a nemzeti döntéshozókra.
Az EP egy nappal az eredmények nyilvánosságra hozatala előtt hirdetett klímavészhelyzetet. A határozat értelmében ezentúl mindent uniós tervezetnek figyelembe kell vennie, hogy 1,5 fok alatt maradjon a globális felmelegedés mértéke és ne csökkenjen a biodiverzitás.
Rovataink a Facebookon