A horvát elnökség lezárná a hetes cikk szerinti eljárásokat
Legfrissebb híreink
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
- Helikopter ütközött egy kórház épületének Törökországban, négyen meghaltak
- Vádat emeltek a magdeburgi támadás elkövetője ellen
- Irán mostanra már teljesen letérdelt a nyugati szankciók miatt
- Halálos balesetet okozott Ausztriában egy magyar autós
- Egy kisteherautó sofőrje behajtott egy texasi plázába, öt embert elütött
- Egy évre betiltják a TikTokot Albániában egy iskolai gyilkosság miatt
- Több mint harmincan meghaltak, és száznál többen eltűntek egy kongói kompbalesetben
- Európa újabb szíriai menekülteket nem fogad be – vajon hazatérnek a korábban érkezettek?
Lezárnák a következő fél évben a magyar és lengyel jogállamiság védelmében indított hetes cikk szerinti eljárást a horvát elnökség reményei szerint, válaszolta Irena Andrassy, Horvátország EU-hoz akkreditált nagykövete az EUrologus kérdésére. A diplomata hétfőn a brüsszeli újságírók előtt ismertette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét januártól betöltő horvát kormány terveit.
Andrassy azt is elmondta, hogy januárban minden érdekelt féllel egyeztetnek arról, hogyan folytassák az eljárást. A hetes cikk hatékonyságával kapcsolatban azonban komoly aggályok merültek fel, így a horvát nagykövet szerint a reformról és új eszközökről is beszélni kell, amelyek azt szolgálják majd, hogy hasonló helyzet más országban ne alakulhasson ki.
A horvát elnökség úgy tervezi, hogy január végén döntik majd el, pontosan hogyan folytatják a hetes cikk szerinti eljárást, de azt megígérte, hogy nyílt és minden szempontot figyelembe vevő párbeszédre törekednek majd, illetve arra, hogy
még 2020 első félében befejezzék a folyamatot.
Decemberben Varga Judit igazságügyi miniszternek és kíséretében lévő kormánytagoknak másodjára kellett az uniós miniszterek kérdéseire válaszolnia. A meghallgatás témái az alábbiak voltak: az igazságszolgáltatás függetlensége, a sajtó és a tudományos élet szabadsága.
Didier Reynders igazságügyi biztos az Európai Parlamentben pedig azt mondta egy héttel később, hogy az eljárás 2020-ban is folytatódni fog.
Rovataink a Facebookon