A magyarországi korrupciót taglalja a brüsszeli országjelentés
További Eurologus cikkek
-
Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Oroszország és Ukrajna egyesítéséről beszél Zelenszkij volt tanácsadója
- Mise közben szakadt rájuk a templomtető, többen meghaltak Mexikóban
- Lebegő városokat építenének a süllyedő Maldív-szigetekre
- Harminchét illegális bevándorlót találtak egy kisbuszban a kelénpataki határátkelőnél
- Egyiptomban tűz pusztított a Szuezi-csatornánál fekvő Iszmáilíja városban
- Koszovói Belügyminisztérium: A támadást Szerbiában készítették elő
- Lengyelország tovább kritizálja a németeket, szerintük az oroszokkal lépnek majd szövetségre
- Orbán Viktor jutott eszébe egy román képviselőnek a Miss Universe Hungary győzteséről
- Putyin dörzsöli a markát: Európa leeresztette a vasfüggönyt Oroszországra
- Olcsóbb, mint a nyugdíjasotthon – hajón utazza körbe a világot az idős pár
„Magyarország erőteljes gazdasági növekedése értékes lehetőséget kínál fontos strukturális és intézményi reformok elindítására annak érdekében, hogy hosszabb távon fenntartható legyen a növekedés” – így kezdődik a magyar országjelentés. Az Európai Bizottság elemzői rámutatnak, hogy Magyarország az egyik legmagasabb GDP-növekedési rátával rendelkezik, és gyorsan nőtt a foglalkoztatás is. Az ország jövőbeni fejlődése a gazdaság termelékenység-növelési képességétől függ, amihez viszont az kellene, hogy az olcsó foglakoztatási modelltől elmozduljon a munkaerő-szerkezet a tudásalapú, fenntartható, fejlett termékeket előállító gazdaság felé. Arra is rámutatnak, hogy a jelenlegi jó gazdasági eredmények lehetőséget adnak a kihívások kezelésére. Ezzel párhuzamos számos hiányosságot állapítottak meg. Többek között a következőket:
- Politikai fellépésre van szükség a kiszolgáltatott csoportokba tartozó emberek munkába, vagy képzésbe vonása érdekében.
- Az iskolaelhagyók arányának csökkentése érdekében bevezetett intézkedések ellenére a társadalmi mobilitás továbbra is kihívásokkal küzd.
- Nem történt előrelépés a korrupcióellenes keret megerősítésében. Ezzel összefüggésben megállapítják: a közbeszerzési kereteknek az utóbbi években történt javulása ellenére a rendszerszintű tényezők ismételten gátolják a tisztességes versenyt, és alááshatják a kiválasztási folyamat hatékonyságát. A rendelkezésre álló mutatók továbbra is jelentős korrupciós kockázatokra utalnak. Az ellenőrzések és az egyensúly gyengülése, a gyenge elszámoltathatóság és a nyilvános információkhoz való hozzáférés akadályai akadályozzák a korrupció elleni küzdelmet.
- Ugyancsak nem történt előrelépés a bírói függetlenséggel kapcsolatos aggodalmak kezelésében.
- A döntéshozatal és a társadalmi párbeszéd minősége és átláthatósága az egyik leggyengébb az EU-ban, és annak javítása érdekében semmilyen lépést nem tettek.
- Az elmúlt évtizedben nőtt a hátrányos helyzetű és roma gyermekek koncentrációja egyes iskolákban, különösen a városokban. A korai iskolaelhagyás gyakorisága meghaladja az EU átlagát, és különösen magas a romák körében.
- Bár a tendencia javuló, az egészségügyi eredmények továbbra is rosszabbak, mint a legtöbb más EU-országban, tükrözve az egészségtelen életmódot és az egészségügyi ellátás korlátozott hatékonyságát.
Rovataink a Facebookon