Koronavírus: nem tartják meg Strasbourgban az EP ülését
Legfrissebb híreink
- Letartóztattak egy boszniai minisztert, miután durva vádak érték őt
- Meghalt a szlovén Alpokban eltűnt magyar túrázó
- Amikor karácsonykor együtt fociztak a lövészárkok között az ellenséges katonák
- Friss kutatásban kérdezték a lengyeleket a Magyarországon menedéket kapó lengyel politikusról
- Az elsüllyedt orosz teherhajó tulajdonosa szerint terrortámadás áldozatai lettek
- Nagy tűz ütött ki a Trónok harca egyik forgatási helyszínén
- Szent kaput nyitott egy római börtönben Ferenc pápa
- Kórházba került egy 9 éves kisfiú, miután több embert is elgázolt a járdára felhajtó taxi New Yorkban
- Nem adják fel, folytatódik a szlovén Alpokban eltűnt magyar túrázó keresése
- Holttestet találtak egy repülőgép futóművében
A koronavírus miatt nem Strasbourgban tartja meg az Európai Parlament a plenáris ülését a jövő héten, hanem Brüsszelben – derült ki abból a levélből, amelyet David Sassoli, az EP elnöke küldött körbe az intézmény dolgozóinak csütörtök este.
Az EP elnöke hétfőn már elrendelt egy sor óvintézkedést a járvány megfékezése érdekében: a következő három hétre tervezett konferenciákat és meghallgatásokat lefújták, a látogatók és külső szakértők belépését is megtiltották. Egyedül Greta Thunberg klímavédelmi aktivistát engedték be, ami ellen néhány képviselő tiltakozott is.
Csütörtök délben még úgy nézett ki, hogy a koronavírus dacára a jövő héten is Strasbourgba utaznak az EP dolgozói. Sassoli azonban egy friss egészségügyi jelentésre hivatkozva úgy döntött: Brüsszelben tartják meg az ülést. „Új járványgócok alakultak nő, nőtt a fertőzöttek száma Európa számos régiójában” – írja a levélben.
Az EP napi munkája Brüsszelben zajlik, de havonta egyszer Strasbourgban tartanak plenáris ülést, holott a brüsszeli épületben is van akkora ülésterem, ahova az összes képviselő befér. A teljesen indokolatlan franciaországi ingázás ellen az utóbbi időben környezetvédelmi és takarékossági szempontokból is rengetegen tiltakoztak.
A strasbourgi plenáris ülés azonban szerepel az EU alapszerződésében, amelyet csak a tagállamok egyhangú beleegyezésével lehet módosítani. A francia kormány azonban mereven ragaszkodik a városnak igen jelentős idegenforgalmi bevételt és presztízst jelentő plenárishoz.
Viszont a 2016-os brüsszeli és párizsi terrortámadások után is megtartották a strasbourgi plenáris ülést.
Rovataink a Facebookon