További Külföld cikkek
- Tucatnyi techguru a Trump-kormányzatban, a megválasztott elnök barátai pedig a Metában
- Szinte rabszolgaként dolgoztatta a BYD Brazíliában kínai munkásait
- Letette a hivatali esküt Ausztria új ügyvivő kancellárja
- Egy kézfogás árulkodó jel a diplomáciában, ha elmarad az még inkább
- Magyar tűzoltó magyarázta el, miért nem tudják megfékezni a Los Angeles-i tűzvészt
|
A katonák azt kifogásolják, hogy egy 1947-es egyezmény értelmében a nepáliak az indiai hadsereghez tartoznak, így az ottani fizetésük és emiatt nyugdíjuk is alacsonyabb, mint brit társaiknak. A gurkák azt állítják, hogy mintegy 30 ezer egykori nepáli katonának vagy túl alacsony a nyugdíja, vagy meg sem kapja azt. Továbbá az özvegyek sem kapják meg a briteknél szokásos kompenzációt az elvesztett családtag után. A gurkák szerint az alacsonyabb fizetés mellett ők kevesebb eltávozást kaphattak, más szabályok vonatkoztak ruházkodásukra, valamint vallásgyakorlásukra is.
A Védelmi Minisztérium azonban azt állítja, hogy mindig is jól bántak a gurkákkal, megbecsülték szolgálatukat, és annak megfelelően fizették őket.
Blairné a kormány ellen
Az emberi jogi esetekre specializálódott Cherie Boothnak nem ez lesz az első esete, amikor az alperes a férje vezette brit kormány. Két évvel ezelőtt egy olyan keresetet nyújtott be a kormány ellen, amelyben azt követelte, hogy az állam magasabb összegű gyermektámogatást adjon a kisgyermekes családoknak. Ez az ügy hamarosan az Európai Bíróság elé kerül.