További Külföld cikkek
- Karácsonyfának öltöztettek egy BMW-t, a rendőrség kiszedte a forgalomból
- Ismeretlen törzset találtak az Amazonas mélyén, felvételek készültek róluk
- Elképesztő ígéretekkel fordult rá az ünnepekre Donald Trump
- Meghalt egy nő, miután felgyújtották a New York-i metróban
- 20 év börtönt kaphat egy orosz nő, aki a reptéren akarta hagyni az újszülött gyermekét
Mohamed el-Baradei szerint a mostani bagdadi tárgyalásokon Hans Blix-szel együtt arról próbálják meggyőzni az iraki vezetést, hogy Bagdad aktívabban működjön együtt a világszervezet fegyverzet-ellenőreivel és adjon át mindent, amire szükségük van, mielőtt az UNMOVIC és a NAÜ január 27-én átadja jelentését az ENSZ Biztonsági Tanácsának.
A tudós tagad
Hans Blix nyugtalanítónak nevezte az Irakkal kapcsolatos legújabb fejleményeket, nevezetesen, hogy egy iraki tudós otthonában terjedelmes dokumentumot találtak az urándúsításról. A iraki tudós azóta határozottan tagadta, hogy az anyagnak bármi köze lenne az arab ország tömegpusztító fegyvereivel kapcsolatos programokhoz.
"Az ENSZ fegyverzetellenőrei kizárólag személyes jellegű tudományos jegyzeteket foglaltak le amelyek semmi kapcsolatban nincsenek Irak korábbi nukleáris programjával - jelentette ki Bagdadban sajtóértekezleten Faleh Hasszan Hamza. "Sajnálatos, hogy Mohamed Mohamed el-Baradei, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) vezetője elhamarkodottan, a régi dokumentumokkal való összevetés nélkül jelentette be az iratok megtalálását - idézte az iraki tudóst az AFP.
|
A brit védelmi miniszter szerint nem kell közvetlen bizonyíték
A brit védelmi miniszter szerint nem kell közvetlen bizonyítékot találni az iraki tömegpusztító fegyverek létére; a katonai beavatkozáshoz elégséges okot szolgáltathatnak az erre utaló "jelzések". Geoff Hoon a konzervatív The Sunday Telegraphnak azt mondta: az ENSZ-ellenorök feladata Irakban nem "magának a még füstölgő pisztolynak" a fellelése. Hoon szerint "a ráutaló bizonyítékok" is elárulják, hogy Iraknak - amint azt a brit kormány gondolja - vannak tömegpusztító fegyverei.
A miniszter ugyanakkor - az erősödő hazai tiltakozásokra utalva - közölte, hogy "a kormány sem lelkesedik jobban a háborúért, mint bárki más". Megerősítette, hogy London bármiféle katonai lépéshez igyekezni fog újabb ENSZ-határozat formájában felhatalmazást nyerni.