További Külföld cikkek
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: Bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
A normálisnál nagyobb
A rendeletben II. Erzsébet uralkodó széles körű és "nagyon ellentmondásos jogokat biztosít a vezérkari főnököknek a normálisnál sokkal nagyobb mértékű mozgósításra" - írja a lap. Az érintett katonai egységek parancsnokait hétfőre rendelték a védelmi minisztériumba, hogy tájékoztassák őket a tömeges mozgósításról. Geoff Hoon védelmi miniszter akár már hétfő délután bejelentheti a döntést a parlamentben.
Meghatározatlan időre
A mozgósítás részét képezi Nagy-Britannia és az Egyesült Államok Irakkal szembeni politikájának. Legutóbb tavaly, az afganisztáni háború idején rendelte el London a tartalékosok mozgósítását. A brit törvények értelmében a tartalékosok kétévente hat hónap szolgálatra kötelezhetők. A királyi rendelet lehetővé tenné meghatározatlan időre szóló mozgósításukat, függetlenül attól, hogy mikor álltak utoljára szolgálatban.
Mintha az oroszok támadnának
"Ez nagyon drasztikus intézkedés. Olyan, amilyent akkor hoztunk volna, ha az oroszok megszállták volna Európát" - idézett a brit lap egy magát megnevezni nem kívánó forrást, aki az Irakra kifejtett nyomás hitelességének alátámasztásával magyarázta az intézkedést. Mint hozzátette, ez a lépés megmutatja, hogy Nagy-Britannia igazán komolyan gondolja az iraki tömegpusztító fegyverek problémájának megoldását.
|