További Külföld cikkek
- Rekordmennyiségű kokaint foglaltak le a kolumbiai hatóságok
- Börtöntáborba küldték azokat az észak-koreai szökevényeket, akik kapcsolatba kerültek a kereszténységgel
- Szijjártó Péter: Végre egy jó hírt is kapott a globális békepárti többség
- Romániát és Bulgáriát már csak egy hajszál választja el a schengeni övezettől
- Ukrajnában Nobel-békedíjra jelölték Donald Trumpot
Hivatalosan nem kezdeményeztek találkozót Bush elnökkel
A kormányfő korábban bejelentette: március 20. előtt nem vesz részt a kampányban - emlékeztet a napilap - és a budapesti amerikai nagykövet, Nancy Goodman Brinker a hét végén szintén azt mondta: nem volt tervbe véve az Orbán-Bush találkozó. A lap azonban azt állítja, megbízható forrásokból úgy értesült: a magyar fél a legutolsó pillanatig szorgalmazta a legfelsőbb szintű találkozót, ám az amerikai fogadókészség hiánya miatt Budapest lemondott a formális kérésről. Díszdoktori cím és előadás
Orbán Viktor hétfőn először látogatást tesz a Boston melletti Harvard Egyetemen, és találkozik Lawrence Summersszel, az egyetem elnökével.
Délután a Tufts Egyetemen megbeszélést folytat Lawrence Bacow egyetemi elnökkel és Stephen Bosworth-szel, a Fletcher School dékánjával. Ezt követően a díszdoktorrá avatási ceremónián átveszi a tiszteletbeli jogi doktori cím oklevelét, majd előadást tart az Európai Unió és Közép-Európa, illetve Közép-Európa és Oroszország kapcsolatairól.
A magyar miniszterelnök és kísérete helyi idő szerint késő este, a Tufts egyetem vezetői által a tiszteletére adott díszvacsorát követően visszaindul Budapestre, ahová kedd délben érkezik meg. Magyar politikusok közül az Amerikai Egyesült Államokban díszdoktori címet korábban csak Antall József miniszterelnök kapott.