Nyilvános a médiában dolgozó Stasi-ügynökök névsora
Ezeroldalas tanulmány
A nevezett házaspár eljuttatta Kelet-Berlinbe az SR és az ARD elnökségi üléseinek a jegyzőkönyveit éppúgy, mint a saarbrückeni rádiószékház tervrajzát, az egyes szobák és helyiségek rendeltetését. Az anyag a Stasi-tisztek kezében nyilvánvalóan az adó elleni merénylet előkészítésére szolgált - hangzott el az ARD által megrendelt ezeroldalas tanulmány bemutatásakor.
A megbízott szakértők 200 ezer oldalnyi aktát néztek át a Stasi hagyatékát gondozó berlini hivatalban. Az eredmény közzététele főként a lipcsei székhelyű Középnémet Rádió (MDR) vezetőinek okoz majd fejfájást. Az anyag megerősíti a korábbi állításokat, amelyek szerint Lipcsében valóban foglalkoztatnak egykori Stasi-ügynököket. Wolfgang Thierse, a német alsóház elnöke nemrég "tíz éve tartó elhallgatást és eltussolást" vetett az MDR szemére.
Schumann a legnagyobb fogás
A legismertebb "hal" az ARD horgán a konkurens ZDF televízió egyik ásza: Dietmar Schumann. Az egykor a keletnémet tv-ben dolgozó férfi 1990-ben került Mainzba, később éveken át Moszkvából tudósította a ZDF-et, tavaly óta pedig a német közszolgálati adó jeruzsálemi irodájának a főnöke. Munkáját nagyra becsülik Mainzban; elődjével, Peter Dudzikkal ellentétben árnyaltabb képet igyekszik adni a közel-keleti válságról, így rendszeresen megszólaltat palesztin politikusokat is.
Fölvételekor Schumann nemmel válaszolt arra a kérdésre, vajon együttműködött-e korábban a Stasival. Az ARD felmérésből azonban az derül ki, hogy 1982 óta "állományban" volt a Stasi XV főosztályánál, XV/2784/82 lajstromszám alatt; fedőneve Basket volt. 1982 és 1989 között 37 olyan jelentést küldött, amelyeket megbízói "különösen jelentősnek" találtak.
Az eset kapcsán Nikolaus Brender, a ZDF főszerkesztője az ártatlanság vélelmére hivatkozott. Neki azt mondta Schumann, hogy tudta nélkül vették föl a Stasinál az informátorok jegyzékébe.