További Külföld cikkek
-
Putyin egykori bizalmasa meghökkentő dolgokat árult el az orosz elnök múltjáról
- Egy csapóajtó alatt rejtegették a kábítószert, ami végzett egy csecsemővel
- Orosz tévécsatornán tűnhet fel újra Tucker Carlson
- Több ezer rendőr és csendőr lepte el az utcákat Marseille-ben
- Az ukránok nem viccelnek, már a Vihar Árnyéka is megjelent a Krím felett
A tiltakozó fiatalok Szaddám Huszein iraki elnök képei mellett Oszama bin Laden al-Kaida-vezér portréit is magukkal vitték a menetbe, amelyben ott voltak a pakisztáni közélet ismert személyiségei, köztük Navaz Sarif volt kormányfő is. Dzsakobábádban a biztonsági erők megakadályozták, hogy a szintén az MMA szavára összesereglett 2000 fő eljusson a Sabaz légitámaszponthoz, az afganisztáni háborúban használt legnagyobb amerikai bázishoz.
Szolidaritás
Tüntetések voltak az iraki háború ellen vasárnap a jordániai Maanban, a helyi iszlám radikálisok egyik központjában is. A helyi al-Husszein egyetem szinte a teljes, 4000 főnyi hallgatósága tüntetett a háború ellen és szolidaritásukat fejezték ki Szaddám Huszeinnel, egyben követelték a Jordániában állomásozó amerikai katonai egységek, sőt az amerikai nagykövet távozását is. A rendőrség körülvette az egyetemet, de nem avatkozott be.
A dél-libanoni Bász menekülttáborban mintegy 7000 palesztin vonult fel, amerikai és brit zászlókat égetve és kitartásra szólítva fel Szaddám Huszeint. A tüntetők a megmozduláson elítélték az arab államok "szégyenteljes hallgatását" is, jelentette az AFP helyszíni tudósítója.
Füstmérgezés, letartóztatások, ima
Több ezren vonultak az amerikai nagykövetség elé Bahrein fővárosában, Manamában is. A rendőrség könnygázzal és gumilövedékekkel oszlatta szét a tömeget, amely autógumikat gyújtott fel az amerikai képviselet közelében. Három embert füstmérgezéssel kórházba kellett szállítani.
Jemenben letartóztatták az ellenzék négy vezetőjét, akiket a pénteki tüntetéseken kirobbant, négy halálos áldozattal járó zavargásokért tettek felelőssé. A jemeni hatóságok összesen 34 személyt vettek őrizetbe. Szófiában 300 környezetvédő tüntetett az Egyesült Államok nagykövetsége előtt, George Bush amerikai elnököt Hitlerhez hasonlítva. Ruszéban a bolgár pravoszláv, katolikus és örmény egyházak papjai közös imádkozást tartottak a békéért a város főterén.
Több ezren tüntettek a szicíliai Sigonellában a legnagyobb Földközi-tengeri amerikai katonai támaszpont előtt az iraki háború ellen. A tüntetők három percre bekapcsoltak egy riasztó szirénát, majd a földre feküdtek, mintha légitámadásra várnának. Pisában a nemzetközi békemozgalom szivárványszínű, 70 négyzetméteres zászlaját tűzték ki a Ferde Toronyra, száz fiatal pedig az alatta lévő Csodák terének gyepére feküdt, testükkel a NO WAR (Háborút ne!) feliratot formázták.