Orosz és kínai politikusok korábban nemtetszésüket fejezték ki amiatt, hogy az amerikai hadsereg januárban olyan űrháborút szimulált egy gyakorlaton, melyben a képzelt ellenség Kína volt. Oroszország és Kína mellett az USA európai szövetségesei is ellenzik az amerikai nemzeti rakétavédelmi programot (NMD), amely ellenkezik a rakétaelhárító-rendszerek telepítésének tilalmát kimondó 1972-es ABM-szerződéssel.
George J. Tenet, a CIA főnöke a bizottság előtt közölte: ,,Ellenségeink rájöttek, hogy kiszolgáltatottak vagyunk, és ki akarják használni ezt a lehetőséget". Tenet szerint Kína földi telepítésű lézerfegyvert és ,,elektromosimpulzus-fegyvert" fejleszt, amelyekkel ,,megvakíthatják" vagy elpusztíthatják az amerikai műholdakat. A CIA vezetője ezentúl szigorúbban büntetné azokat, akik titkos katonai, nemzetbiztonsági információt szivárogtatnak ki, adnak el külföldre.
Thomas Fingar, a külügy elhárítószolgálatának vezetője szerint Amerikára még mindig Oszama bin Laden, és az iszlám terrorizmus jelenti a legnagyobb veszélyt, de komoly gondot okoz egyes államok ballisztikusrakéta-fejlesztése, az indiai, pakisztáni atomkísérletek, illetve az illegális fegyverkereskedelem is.