Ronald Ernest "Ron" Paul 1988-ban harmadik lett az elnökválasztáson. Ez még akkor sem lebecsülendő teljesítmény, ha csupán 0,47 százalékot szerzett - 461 750 szavazattal Magyarországon erős középpárt lenne. Pedig a középen állás nem igazán jellemző rá. A hetvenkétéves szülész-nőgyógyász politikai meggyőződését konzervativ konstitucionalistaként vagy libertáriusként szokták leírni. Utóbbihoz köti az intervencionalizmus elutasítása - a ritka republikánusok egyikeként az iraki háborús határozat ellen szavazott a törvényhozásban, bár az afganisztáni katonai akciót, mivel annak célja a terrorista fenyegetés csökkentése volt, támogatta. Ugyancsak a libertáriusokhoz köti adóellenes elszántsága, valamint az, hogy ha rajta múlna, az Egyesült Államok kilépne az ENSZ-ből és a NATO-ból. A libertáriusok már csak ilyen maguknak való fajták.
Chris Dodd demokrata jelölt megdugta Mick Jagger első feleségét és a Csillagok háborúja Leia hercegnőjét is. Az apukája pedig náci fővezéreknek kért kötelet Nürnbergben. Chris most az USA elnöke lenne.
Tucatnyi sztár és sokezer statiszta cikázik fel és alá tízmillió négyzetkilométeren, kukorica-termelő porfészkek és felhőkarcolós metropoliszok között, tengertől fénylő tengerig. Korrupt, demagóg, torz és nevetséges. Izgalmas, igazságos és felemelő.
A cél a világ talán legfontosabb állása, az az állás, melynek betöltője minden földlakó közül a legnagyobb materiális hatalommal rendelkezik. A döntést egy év múlva, 2008. november 4-én hozza majd meg a választópolgárok azon bő ötven százaléka, akik veszik majd a fáradságot, hogy meghúzzanak egy kart, kilyukasszanak egy darab papírt és így vegyenek részt minden idők egyik leglenyűgözőbb ember-alkotta struktúrája, az amerikai képviseleti demokrácia működésében.
Rovataink a Facebookon