A város felett köröző B-1-es repülőgép pilótája tizenkét perccel azután dobta le négy 960 kilós bombáját, hogy jelzést kapott: Huszein belépett az épületbe.
Megbízható források
A titkosszolgálati források nem kívántak válaszolni a Guardian kérdésére, hogy milyen forrásból származott a diktátor tartózkodási helyéről az információ. Az amerikai védelmi minisztérium három megbízható forrásról, "emberi felderítésről" beszélt.
A Bagdad még mindig iraki ellenőrzés alatt álló kerületében lévő étteremben, illetve a mögötte lévő bunkerben a feltételezések szerint az iraki vezetés negyven magas rangú tagja, köztük Huszein és két fia is ott volt. A romok alól két holttestet emeltek ki az irakiak, további tizennégyet keresnek. Állításuk szerint egyik áldozat sem magas rangú vezető.
Nem számít
A Guardiannak nyilatkozó titkosszolgálati források szerint Huszeint nem sikerült megölni. Az Egyesült Államok mindenesetre csökkentené a diktátor sorsának jelentőségét. "Nem hiszem, hogy számítana. Nem szenvedek álmatlanságtól csak azért, mert azon gondolkodom, mi lehet vele" - nyilatkozta a napilapnak Torie Clark, a védelmi minisztérium szóvivője.