Nekilátott a közvetítésnek az HBO is, Dudás Viktor szakért, a szinkrontolmács folyamatosan tolmácsol, ami tiszteletreméltó, meg minden, csak éppen nagyon kínos, mert a vörös szőnyeget még valahogy le lehet vezetni, "Milyen ruhában vagy?" "Pirosban" ez nem annyira nagy truváj, de amikor a műsorvezetők és a díjátadók elkezdik a vicceskedést, azt már nagyobb falat - még úgy is, hogy ha minden igaz, a forgatókönyv és a szövegkönyv ott van a kolléga előtt.
A 83. Oscar-gálán A király beszéde lett a legjobb film, Colin Firth és Natalie Portman a legjobb színészek. Unalmas díjkiosztó az öreg Kirk Douglasszel és egy kicsike bazmegolással. A vörös szőnyegtől az utolsó díjig követtük az eseményeket.
A bevezető montázs után a két műsorvezető elviccelődik azon, hogy Hathaway hiába vetkőzött, nem jelölték semmire, majd feláll Franco nagymamája, és örömmel konstatálja, hogy Marky Mark is itt van.
Franco ezzel ugratja Anne-t, aki morcosan mondja, hogy régen elég volt levetkőzni, most bezzeg nem.
Pénz jár az Oscarral? - kérdezi Franco.
Itt vannak az anyák, és Anne anyja feláll, hogy húzza ki magát.
Franco nagyija épp most találkozott Marky Markkal.
A háttérben az Elfújta a szél és a Titanic képsiorai mennek, kissé giccses a vetítés. A legjobb művészeti rendezés díját kapja: Alice csodaországban.
Az Eredet operatőre el sem hiszi, hogy ő nyert, Christopher Nolannek köszöni meg, majd a Warnernek, a stábjának és a családnak.
Az Alice Csodaországban jól nézett ki, bár a filmet nem bírtam annyira, de a 3D-ből sokat kihoztak. A díjazottak a fele díjukat Tim Burtonnek adják.
Kilenc Oscarra jelölték A félszemű operatőrét, Roger Dekainst, de még mindig nem nyert szegény. Fargo, Nem vénnek való vidék, A remény rabjai, hogy csak párat említsünk.
A műsorvezetők a felvezető monológban megemlítették, hogy 2010 a leszbikusok éve volt a mozikban (The Kids Are Allright, Fekete hattyú, stb.). Joel McHale a független filmek díján tegnap szintén erre célzott, de sokkal egyértelműbben, szerinte 2010 a pinanyalás éve volt.
Szegény Kirk Douglas bácsi HD-ben hat fokkal öregebbnek tűnik, mint a hagyományos adás képén. A legjobb női mellékszereplő díját adja át, ha van isten, Hailee Steinfieldnek.
Az 1916-ban született színész konferálja fel a legjobb női alakításokat a mellékszereplő kategóriában, de előtte viccelődik Francóval, hogy jobban néz ki, hogy végre kiszabadult a sziklák közül, illetve Anne-től megkérdezi, hol volt, amikor ő filmezett.
A leghosszabb borítéknyitás volt ez. Kihasználja a színpadot.
Hoppácsak, Melissa Leo (A harcos) nyert, el sem akarja hinni. Másodjára nevezték, a díjat Kirk Douglas adja át neki, megcsípeti a karját vele. Nincs magánál teljesen, egy fucking is becsúszik a beszédbe, ennyit a csúsztatott adásról és a cenzorokról.
A harcosban ő Dicky és Micky anyja, a filmben nagyon ronda és sokat cigiző menedzseranya. Az Aranyglóbusz után ez is az övé, megérdemli.
De komolyan, a giccsfaktor felülmúlhatatlan.
Timberlake azzal viccel, hogy ő Banksy. Majd elég bénán irányítják az animát hátteret. Teljesen értelmetlen.
Ezt vártuk, ez lett. Mi más.
Lee Unkrich nem felejtette el, kitől kapja a fizetését, a Toy Story 3 díjának átvételekor a Pixart a legjobb munkahelynek nevezte, és külön megköszönte az Apple-főnök Steve Jobs támogatását.
Az előzetes ígéreteknek megfelelően a gála témája a múltidézés, Josh Brolin és Javier Bardem az első Oscar-díjra emlékszik, amin már a kategóriák között ott volt a legjobb adaptált forgatókönyv is.
A Nem vénnek való vidékben üldözték elég rendesen egymást.
Sorkinnak, ebben megállapodtunk. Bár A félszemű is nagyon jó.
Nincs vita.
Az Elnök emberei és a Studio 60 zseniális dialógusaiért felelős Aaron Sorkin a Közösségi háló forgatókönyvéért járó díjat a könyv írójának és nagyjőból mindenkinek megköszöni, aki a filmen dolgozott, a végére pedig a lányának, illetve annak aranyhörcsögének üzent. Ő volt az első díjazott ma este, akit a 45 másodperces korlát feszegetése miatt először diszkrét, majd egyre hangosabb zenével figyelmeztettek, hogy fogja már be a száját.
Itt van akkor az első díja. Az apám mindig azt mondta nekem, hogy későn érő típus vagyok, mondta Seidler, akiről nem tudtam meg hirtelen az imdb-ről, hány éves. A királynőnek is megköszönte. A wiki segített: 1937-ben született ez a szimpatikus férfi.
David Seidler a korára célozva megjegyezte, hogy az apja mindig is mondta, későn érő típus. A családjának köszöni először, és szemmel láthatóan nem siet. Megköszöni a királynőnek is, különösen azt, hogy nem záratta a Towerbe, mert a Melissa Leo féle f-betűs szót (fuck) adta a király szájába. Class act.
Korunk egyik legjobb dialógusírója nagyon megérdemelte a szobrot, amit tulajdonképpen nem a Közösségi hálóért, hanem eddigi teljesítményéért kapott. Az Elnök embereiben (és előtte a Szerelem a Fehár Házban-ban is) emberközelbe hozta a politikát, szenzációs karaktereket teremtette, és értőn mozgatta őket. A Charlie Wilson háborújának forgatókönyve (2008) sokkal inkább megérdemelte volna, de azért nem nevezték, csak Aranyglóbuszra, igaz, azt sem kapta meg.
Talán a Van aki forrón szereti című filmben Tony Curtis, nem? Ez a szegmens nagyon kínos volt.
Két éve is énekelt. Íme.
Franco Marylin Monroe-nak öltözik, aki rögtön Charlie Sheentől kapott sms-t.
Franciául vezeti fel a legjobb idegen nyelvű filmeket Mirren, és Ali G-sen fordítja Brand. Például, hogy királynőként ő jobb volt, mint Colin Firth Királyként.
Van rá egy söröm, hogy megemlíti Melissa Leo fuckolását. Már ha nyer, ugye.