A 83. Oscar-gálán A király beszéde lett a legjobb film, Colin Firth és Natalie Portman a legjobb színészek. Unalmas díjkiosztó az öreg Kirk Douglasszel és egy kicsike bazmegolással. A vörös szőnyegtől az utolsó díjig követtük az eseményeket.
Minden gálán vannak lassabb momentumok, nem lehet folyamatosan csúcsra járatni egy négyórás showműsort, oké. Azt is belátom, hogy a legjobb rövidfilm kategória jelöltjeinek a sajűt kategóriájuknák izgalmasabb nincs, de sajnos ez egy tévéműsor, aminek az lenne a célja, hogy szórakoztasson - márpedig az elmúlt 15 percben egyre jobban vágyom a Ford Fairlane kalandjaiban megénekelt sajtreszelőre.
Miért volt ez a musical éve? Mert egy csomó filmet autotune-nal megvariálták a poénért.
A gazdasági válságról szóló The Inside Job nyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó díjat, az egyik rendező nem bírta ki, hogy ne szóljon be a bankelnököknek, akiket szerinte mind börtönbe kellene zárni. Kurvára igaza van, de ez nem az a fórum - a filmje volt az, amiben ezt elmondhatta.
Az Inside Job díjnyertes rendezője azzal kezdte, hogy még senkit nem zártak börtönbe azokért a csalásokért, amiket elkövettek
Mert megnéztem volna, hogy veszi át a díjat a graffitis. Mondjuk rajzol valamit. Vagy nem tudom.
Az HBO a Trónok harca előzetesét nyomja a reklámszünetekben, király.
Crystal többször volt a házigazdája a gálának, rutinos vén róka már, két poénnal feldobja a lapos hangulatot. Ha én lennék a gála rendezője/producere, a mostani műsor után térden állva könyörögnék neki, hogy vállalja be a következő húsz műsort, mert a kisujjában több komikum szorult, mint a Franco-Hathaway párosba. Magyarul persze a viccek nem jönnek át, pedig szegény tolmács erőlködik böcsülettel. Crystal szegmense Bob Hope-nak, a gálát 18 alkalommal vezető nagyszerű komikusnak állít emléket.
Nagy tapsot kap, viccelődik és viszi a műsort rögtön.
Elég jól néz ki, hogy fekete-fehér élőben minden.
Vicces jelenetet adnak elő, amiben Jude Law viccesen ugratja Robertet, hogy ha nem lennének speciális effektek, akkor ő sem lenne Vasember. Finoman utal arra, hogy 2000-ben egy seriff elkapta őt egy npvel egy motelben.
Nem győzöm eleget hangsúlyozni, mekkora tévedés az, amit az HBO csinál. Nem lehet élőben, szinkronban fordítani a pörgős angol poénokat, csak késéssel és bénán, ráadásul így az eredeti hang alig hallatszik, és aki nem tud nyelvet válatni a készülékén, az megfőtt, és mág unalmasabbnak tartja a gálát annál, amilyen. Ha valaki magyar hanggal akarja nézni a gálát, megnézi másnap - ha Európa-szerte képesek úgy levetetíteni élőben a műsort, hogy nem pofáznak alá albánul, miért nekünk kell hülyének lenni?
Social Network: 3 Oscar
Eredet: 4 Oscar
A király beszéde: 1 Oscar
Jön a hajrá!
Még két legjobb filmdal jön élőben, aztán a 2010-ben elhunyt színészekre, rendezőkre, írókra emlékezünk, és úgy 4:50 körül jön a legjobb rendezőnek járó Oscar. Jennifer Hudson ijesztően soványra fogyott, valaki adjon már neki egy hamburgert.
Winter's Bone. Téli merevedés, mekkora poén. Ettől nem fiatalos lesz a gála, hanem prosztó. Billy Crystalt akarom!
Érdemes inkább azt az élőzést olvasni. Most Francoék mondtak vmi poént, én nem értettem, pedig figyeltem. A filmcímekkel volt bajuk, de mi? Pornós utalások?
Chris Martinnal skáláznak otthon a fürdőben, ez szép jelenet.
Több dolog is hiányzik a gálából, de ő a legjobban. Miért tűnt el?
Randy Newman mindössze második díját nyerte a Toy Story 3 betétdaláért, pedig húsz jelölése is volt. Beszól az akadémiának, mert csak négy dalt jelöltek, aztán hozzáteszi, hogy nem annyira nagy baj, mert lehet, az lett volna, ami legyőzi.
húsz alkalommal jelölték Oscarra, de ez a második díja csak. Nem semmi a húsz. Finoman beszól az Akadémiának, hogy nem találtak 5 betétdalt, csak négyet. Lehet, hogy az nyert volna - mondja mosolyogva.
A szakkomentátorok 4:56-kor összevesztek cseten Halle Berry szépségét illetően. Szerintem MEGKÉRDŐJELEZHETETLEN.
Írja a Twitteren valaki. Kollektív behányás fogadta a kanadai énekesnő produkcióját (az elhunytakra emlékező montázs alatt énekelt). Corey Haim mintha kimaradt volna belőle.
Kathryn Bigelow társaságában. Tipp: David Fincher.
A legjobb rendező díját adják át.
Nem kell hozzá nagy ész persze, de megjósoljuk. Tom Hooper most vette át ugyanis a legjobb rendezésért járó szobrot, márpedig akkor a legjobb filmet is odaadják neki. Bevallja, hogy szerelmes a Colin Firth-Geoffrey Rush párosba, majd megköszöni a teljes stábnak, a szüleinek és családjának. Kiderült, hogy az édesanyja beszélte rá arra, hogy válllaja el a Király beszédének rendezését, külön poén, hogy a mama eleinte el sem akart menni a darab előadására, aztán valahogy rávette magát.
A király beszédét kedveltem a legkevésbé.