Az ABC nézői Roberto Benigni széken átmászós beszédét választották a legemlékezetesebbnek. Nem értünk egyet, George C. Scott üzenete sokkal jobb volt, csak nem merték beolvasni annak idején (a Patton főszerepéért kapott díjat, de nem ment el átvenni, és azt üzente az Akadémiának, hogy dugják fel maguknak a szobrukat.)
A 83. Oscar-gálán A király beszéde lett a legjobb film, Colin Firth és Natalie Portman a legjobb színészek. Unalmas díjkiosztó az öreg Kirk Douglasszel és egy kicsike bazmegolással. A vörös szőnyegtől az utolsó díjig követtük az eseményeket.
Csinos. A legjobb férfi alakítás a mellékszereplő kategóriában. Itt Bale-nek kell nyernie, és ha nyer, akkor végre mond valaki valami vicceset. Persze Geoffrey Rushnak is örülnénk.
Nem lehetett máshogy a drogos-bokszos Dickyért járt ez neki.
Bale most felhízott, de nem annyira, mint korábban. Bloody hell, kezdi a köszönőbeszédet, és a Harcos készítőinek köszöni először, majd megjegyzi, hogy nem fog fuckolni, mert korábban már megtette (emlékezetes kirohanása a Terminator 4 forgatásán bejárta a világsajtót). Amikor a feleségének köszöni a díjat, elcsuklik a hangja, tök természetesnek tűnik, és ami a műsor készítőinek nagyon fontos, befért a 45 másodpercbe. Kár, ha megpróbálják lekeverni, biztos beszólt volna valamit.
De ott van Dicky élőben, felemeli a karját! Felhívhatta volna a színpadra.
A hagyomány szerint a díjak átadásakor az előző évi nyertesek adják át a legjobb színésznőnek, színésznek és a mellékszereplőknek járó szobrokat. Idén a legjobb mellékszereplőknek Mo'Nique és Christoph Waltz kellett volna, hogy átadja a díjakat, de a színésznő nem volt erre hajlandó, Waltz pedig éppen forgat.
Trent Reznor, a Nine Inch Nails egykori főnöke Atticus Ross társaságában nyerte meg a legjobb filmzene díját a Közösségi hálóért, ha minden igaz, ezzel ő az első metálban (is vagy korábban) utazó zenész, aki a szobrot szorongathatta a színpadon.
A csávó úgy néz ki, mint aki most mászott ki a barnítógép alól. valaki szólhatna neki, hogy ez már nem menő. A díj átadását is elbakizta, a nyertesek neve felolvasása helyett a film címét (Eredet) mondta, ejnyemár.
Hajrá Denzel!
Fura színe van, de mondjuk őt mindig strandon fotózzák. Scarlett Johansson csinos.
Basszameg, csaló, bundás nyomorultak, gyűlölöm az Akadémiát, le van zsírozva előre minden. A Száguldó bombát megfosztották a neki járó szobortól, az Eredeté lett a legjobb hangvágás. Ez már a 3. szobra Nolan filmjének.
A videónkban letévéfilmezett Social Networkért kampányol egy lány a cseten, és ezt írta: "amikor jönnek be a rendőrök a kokós bulira. akkor pont ugyanúgy zseblámpáznak. mint a hetedikben. most kapásból ez jut eszembe". Mi érvelését elfogadtuk.
Fél 2 körül még nem szerettem annyira, de mostanra beérett a munka, azt gondolom. És meg kell hagyni, ez a nő tud ruhát viselni.
Miután Cate Blanchett átadta a legjobb sminknek (Wolfman) és jelmeznek járó díjakat (Alice), jön egy zenei montázs-izé Kevin Spacey felvezetésével, és két eredeti filmdal, Randy Newmantól illetve a Mandy Moore-Zach Levi párostól. 15 perc unalom.
Mindig ilyenkor jön a mélypont, amikor ráadásul tök unalmas díjak vannak. Smink, ruha, ilyenek.
"Mi ez az unalmas fos?" "Ez lenne a fiatalos, lendületes gála?" "Ennél unalmasabb gálát még nem láttam." A Twitteren mindenkinek tele a töke a gálaműsorral, még Rick Bakernek is beszóltak.
Szegény Randy Newman nyomja a We Belong Togehter című nótáját a Toy Story 3-ból, de a kíséret elnyomja a az énekszólamot, kissé falunapos haknivá silányítva az előadást.
Egyik sem tetszik, most hogy volt idő tiszta fejjel meghallgatni őket.
Fiatalosnak ígérték, volt is néhány kísérlet rá, de a rendezvénynek a lényege pont a hagyomány. Azzal pedig nagyon nehéz bármit is kezdeni. Mondjuk engem nem zavar, hogy nem változtatják showműsorrá, bár néhány szöveget megírhattak volna viccesebbre.