a Király beszédének. Addig egy reklám még. A közvetítés 5:30-ra véget ér.
A 83. Oscar-gálán A király beszéde lett a legjobb film, Colin Firth és Natalie Portman a legjobb színészek. Unalmas díjkiosztó az öreg Kirk Douglasszel és egy kicsike bazmegolással. A vörös szőnyegtől az utolsó díjig követtük az eseményeket.
Aggódtunk az Aranyglóbusz alatt, mert mintha beteg lett volna, de mára összeszedte magát.
Az anyjának azért köszönte meg a díjat, aki Ausztráliában látta A király beszédét a színházban. Miért nem ő kapta a díjat?
Három olyan kategória, amiben előre ki lehetett hirdetni a győztest. Legjobb színész - Firth, legjobb színésznő - Portman, legjobb film - A király beszéde.
Ha elindul és nyer, emigrálok.
átadja a díjat. De most mindenkiről mond pár kedves szót. Csak komolyan, nem olyan viccesen és pofátlanul, mint az Aranyglóbuszon Robert Downey jr.
Vélhetően megérdemelten, mert a többi jelölt filmjei közül nem mindet láttuk. A Winter's Bone állítólag nagyon jó, pótoljuk. Portman kismamának is biztos pontosan olyan kiszámítottan tökéletes lesz, mint ahogy a szerepeit válogatja (kivéve a Csillagok háborúja előzményeket, persze).
Nem vicces, inkább kínos.
A szerepért az edzések miatt ennyit adott le, de lássuk be, terhesen mennyivel jobban néz ki. Mindenkinek megköszön mindent, és elmondja, hogy egy évig készült a szerepre.
Sandra Bullock óriási arc! Mit szólt már be Bridgesnek!
Ezt csinálták musical-év miatt:
de előtte ő is megjegyzi, milyen hülye haja volt Javier Bardemnek a Nem vénnek való vidékben.
"Ez a karrierem csúcsa" - kezdi a beszédet, majd azzal fenyegeti a jónépet, hogy táncra perdül menten. Mindenkinek megköszöni, a stábnak, a forgatókönyvírónak, a rendező Hoopernek, és persze Harvey Weinsteinnek, aki 5 perc múlva megy majd mennybe, amikor a legjobb filmnek járó Oscart átveszi.
De nem dadog!
a Király beszédének. Addig egy reklám még. A közvetítés 5:30-ra véget ér.
Az Oscart. Olyan átlagos jelenetnek tűnik, de nem az.
végig a Király beszéde hangja megy, és ugyan a szöveg illik a képsorokhoz, de cseppet sem elegéns megoldás, mert rányomja a bélyegét a díjra. Iszonyú vicces lenne, ha a Toy Story 3 nyerne. Vagy a True Grit.
A király beszédére, a konkrét beszédre mármint, rávágták az összes többi film jeleneteit.
A Király beszéde nem veszíthetett, 12 jelölésből 4 díjat nyert. A Miramax nagyon tudja, hogyan kell díjnyertes filmeket forgatni, és azokat lenyomni az Akadémia torkán. Mellesleg a káromkodós jeleneteket azóta kivágták a filmből és a korhatár nélküli verzió hétfőtől kerül a mozikba - nem tudom, mit remélnek ettől, hiszen a gyerekek nem fognak beülni rá, pár fuck meg 18 év fölött már nemigen zavar senkit.
Somewhere over the rainbow - gyerekkórussal.
A király beszéde négy díjat vitt el, ahogy az Eredet is. A díjazottakat a legfontosabb kategóriákban ki lehetett találni előre, ami nem baj, a kiszámíthatóság biztos fontos valahol, bár mennyivel izgalmasabb lenne, ha lehetne szurkolni.
Legjobb film: A király beszéde
Legjobb rendező: Tom Hooper (A király beszéde)
Legjobb férfi alakítás: Colin Firth (A király beszéde)
Legjobb női alakítás: Natalie Portman (A fekete hattyú)
Legjobb férfi alakítás mellékszerepben: Christian Bale (A harcos)
Legjobb női alakítás mellékszerepben: Melissa Leo (A harcos)
James Franco és Anne Hathaway közös produkciójáról lesz még szó, de az látható volt, hogy Billy Crystal pár perc alatt nagyon könnyen magával ragadta a közönséget. Ahogy Kirk Douglas is. Nem volt izgalmas gála, hiába ígérték, pedig jól indult. Melissa Leo még káromkodott is.