Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA BME építészei is kiakadtak a magyar pavilonon
További Kultúr cikkek
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
- Kiderült, milyen veszteség érheti a magyar kultúrát
Már a BME Építészmérnöki Karának Középülettervezési Tanszékén tanító, nagynevű, Kossuth- és Ybl-díjas egyetemi tanárok is kiakadtak a 2015. évi Milánói Világkiállításra tervezett, sámándobos-dinócsontvázas magyar pavilon miatt.
Az Építészfórum.hun megjelent nyílt állásfoglalás szerint az Alakor, Sárkány Sándor és Ertsey Attila munkája
giccsbe hajló építészeti paródia,
ami nem képviselheti Magyarországot a nemzetközi színtéren, mivel
ez ellentétes lenne az ország - mindannyiunk - érdekeivel.
Az állásfoglalás aláírói közt van többek között Balázs Mihály egyetemi tanár, Kossuth-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, Cságoly Ferenc egyetemi tanár, Kossuth díjas építész, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, valamitn Fejérdy Péter, Karácsony Tamás, Major György, Radványi György és Sugár Péter Ybl-díjas építészek.
Mások is tiltakoznak Flintstone-ék sámándobja ellen
Ahogy korábban az Index is beszámolt róla , Szőcs Géza kormánybiztos május 23-án Milánóban mutatta be a 2015-ös milánói világkiállítás magyar pavilonjának terveit. A szakmát meglepte, hogy nem Gettó Tamás és Hutter Ákos a zsűri döntése szerint első díjas A Malom című terve, hanem a második díjas Alakor, Sárkány Sándor és Ertsey Attila elképzelése szerint épül meg a magyar pavilon.
Pár napja szintén az Építészfórum.hun tette közzé nyílt levelét a pavilont kifogásoló győri építészszakma, de korábban a Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége is tiltakozott. Erre az Alakort tervező cég így reagált a múlt héten:
Az építészet történetét mindig is jellemző viták az utóbbi évszázadokban mint a racionális és a romantikus irányzatok közötti összecsapásokban fogalmazódtak meg. Ebbe a szembenállásba illeszkedik a jelen konfliktus is, amelyben a másság iránti, a mások világlátása és szemlélete iránti tolerancia kevés szerephez látszik jutni.
A korábban pályázatgyőztesnek kikiáltott, ám finanszírozási nehézségekre hivatkozva végül kidobott Malom tervezője, Getto Tamás, a Pécsi Tudományegyetem Belsőépítészeti és Környezettervezési Tanszékének vezetője pedig így reagált május 28-án az Alakor győzelmére, miután a kormányzati döntésről nem kaptak tájékoztatást, csak a Facebookról értesültek róla :
A hírt rossz érzéssel fogadtam, de nem mondhatnám, hogy sokkolóan hatott volna, mert gyanúsnak találtam azt a csöndet, ami a dolgot már egy ideje övezte.