Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz év szava lett a posztigazság, de mit jelent?
Az Oxford-szótár szerint az idei évet legjobban leíró kifejezés a post-truth, azaz a posztigazság lett. Na és ez mit jelent?
Posztigazság
mn.
Olyan helyzetet leíró jelző, mikor a tárgyilagos tények kevésbé hatnak a közvéleményre, mint az érzelmeken, személyes hiten alapuló érvek.
Példamondat: "Hagyd a francba, ez egy ilyen poszt-igazság választás. Mindenki leszarja, hogy ki ért hozzá jobban"
A Guardian azt írja, az oxfordi szótár az elmúlt év változásait igyekszik tükrözni az év szava választással - idén a szerkesztők szerint a "post-truth" melléknevet 2000%-kal többször használták, mint tavaly. Az apropója az, hogy a csapból is populizmus folyik, a brexit és Trump megválasztása után mindenki arról beszél, hogy a szakértőiségnek befellegzett.
Futott még az alt-right, azaz a fiatalok körében berobbant, mémkultúrából táplálkozó alternatív (szélső)jobboldal. Tavaly a sírva röhögő emoji nyert. Egyébként nem az oxfordi szótár az egyetlen, aki év szavát választ: ahogy korábban megírtuk, mások szerint a bBrexit 2016 szava, és a hópehely-generáció is magasan végzett a listán.