Nándor
8 °C
19 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Alföldi Róbert két díjat is kapott a kritikusokól

2018.09.21. 08:53

Alföldit az év legjobb rendezéséért és a legjobb férfi főszerepért díjazta a 24 színikritikusból álló grémium. Néhány kategóriában az első körben nem volt egyértelmű nyertes, így második körös szavazásra is sor került. Az elmúlt évad legjobbjainak díjazása mellett a Színházi Kritikusok Céhe életműdíjat adott át Lázár Kati színművésznek, kihirdette a Koltai Tamás kritikapályázat győzteseit, a Színházi Dramaturgok Céhe pedig kitüntette az évad legjobb új magyar drámáját, ami Szilágyi Eszter Anna A Nyíregyháza utca című darabja lett.

A Céh önerőből, illetve támogatók (pártoló tagok, Dumaszínház, Orlai Produkciós Iroda) segítségével rendezte meg a díjátadó gálát, amin immáron nyolcadik alkalommal adtak át életműdíjat: Törőcsik Mari, Senkálszky Endre, Zsámbéki Gábor, Fodor Tamás, Molnár Piroska, Székely Gábor és Radnóti Zsuzsa után 2018-ban Lázár Kati vehette át a Varga Viktor ötvösművész által készített műtárgyat.

A kategóriagyőztesek és a többi különdíjas:

  • Kurázsi különdíj: Sárosdi Lilla
  • Koltai Tamás kritikapályázat győztesei: Gergics Enikő, Dézsi Fruzsina és Kollár Zsuzsanna
  • A legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg: Závada Pál, Mohácsi István és Mohácsi János - Egy piaci nap
  • A legjobb férfi főszereplő: Alföldi Róbert - III. Richárd
  • A legjobb férfi mellékszereplő: László Zsolt - III. Richárd
  • A legígéretesebb pályakezdő: Sodró Eliza és Korodi Janka
Utas és holdvilág
Utas és holdvilág
Fotó: Toldy Miklós
  • A legjobb zenés/szórakoztató előadás: Chioggiai csetepaté
  • A legjobb zene: sZempöl Offchestra - Alice
  • A legjobb jelmez: Kiss Zsuzsanna - Alice
  • A legjobb előadás: Borisz Davidovics síremléke
  • A legjobb díszlet: Rosmersholm
  • A legjobb rendezés:  Alföldi Róbert - A salemi boszorkányok
  • Különdíj: A Weöres Sándor Színház első tíz évéért
  • A legjobb női főszereplő: Hernádi Judit  - A félelem megeszi a lelket 
  • A legjobb női mellékszereplő: Jordán Adél - Ascher Tamás Háromszéken
  • A legjobb független színházi előadás - Utas és holdvilág
  • A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás: Antigoné