Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMLátogatói rekordot döntött a párizsi Tutanhamon-kiállítás
A rendezők közlése szerint 1,42 millió látogatóval minden idők legnépszerűbb franciaországi tárlata lett a vasárnap zárult párizsi Tutanhamon-kiállítás. (Csak viszonyításképp: az első magyar Frida Kahlo-kiállítást a Nemzeti Galériában, ami előtt rendre hosszú sorok kígyóztak, négy hónap alatt 220 ezer ember nézte meg.)
Az MTI híre szerint a márciusban nyílt Tutanhamon: az arany fáraó kincsei című kiállításon több mint 150 tárgyat mutattak be Tutanhamon sírjából, amelyek között 60 olyan tárgy is szerepelt, amely korábban sohasem hagyta el Egyiptomot.
A korábbi rekordot egyébként szintén egy Tutanhamon-kiállítás tartotta Franciaországban: 1967-ben 1,24 millió látogatója volt a Tutanhamon és kora című tárlatnak, amelyet akkor az "évszázad kiállításaként" emlegettek.
Az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács vezetője, Mosztafa Vaziri elmondta: a kiállítás szinte teljes anyaga a kairói Egyiptomi Múzeumból származik, a gyűjteményt jövőre Sydney-ben, majd további helyszíneken is bemutatják, végül a jövőre megnyíló gízai Nagy Egyiptomi Múzeumban helyezik el 2024-ben.
Tekintsék meg a gyűjteményt, mielőtt örökre visszatérne Egyiptomba
– kérte Vaziri.
A kiállítás anyaga Párizs után először Londonba érkezik, ahol 1972-ben Tutmania címmel rendezték kiállítást a gyermekfáraóról a British Múzeumban, amelyre 1,6 millióan látogattak el. A londoni kiállítás házigazdája ezúttal a Saatchi Galéria lesz, a tárlat november 2-án nyílik meg és 2020 májusáig látható.