Az SZFE-kancellárja nem tud mit kezdeni az értelmetlen gyűlölettel
További Kultúr cikkek
Először beszélt nyilvánosan Szarka Gábor az SZFE kancellárja arról, miként érinti, hogy a nyolcadik kerület vezetése szerint méltatlanná vált a „Józsefvárosi Becsületkereszt” kitüntetésre. Az elismerést tíz évvel ezelőtt szavazta meg számára az akkori képviselő-testület a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrejötte után.
A kancellár megköszönte Vidnyánszky Attilának, hogy az SZFE kuratóriumának elnökeként nyilatkozatot adott ki arról, hogy ez a lépés: „kisstílű politikai bosszú, a kerület polgáraihoz és történelméhez méltatlan pitiánerség”.
Maga miatt nem aggódik, ha valóban megszületik a döntés, tudomásul veszi, de rossz precedensnek tartaná. Úgy véli:
ha minden kurzus elvenné az előző kurzus által adott kitüntetéseket, felszámolódna a kitüntetések és díjak rendszere,
amit nem találna igazságosnak.
Arról is beszélt, hogy az SZFE régi fővárosi épületeit, melyeket Pikó András kerületi polgármester, és Józsefváros új vezetése szerint kiszakítottak a kerület szövetéből, már 2015-ben felajánlotta M. Tóth Géza, az egyetem akkori rektora a reformátusoknak. Ők tehát az előző vezetés terveiben is szerepelő lépéseket hajtják végre.
Bizonyítani tudják, hogy egy 2019-es tanulmányban már sportpályák szerepelnek az Ódry Színpad helyén.
Az Ódry Színpad az Uránia jelenleg moziként működő épületének multifunkcionális átalakításaként működne tovább. A hallgatói vizsgaelőadások az osztályok mellett működő mentorszínházak repertoárjába is bekerülnének.
A Vas utca 2/B épületrészben, ami nem kerül a református egyházhoz, nyilvános művészeti könyvtárat hoznak létre, amely a kerületi lakosok előtt is nyitva áll majd.
A modellváltás összességében rugalmasabb konstrukciót, megemelt költségvetést, jóval nagyobb lehetőségeket, egy új campust és számos előnyt hozott az egyetem működtetése szempontjából – sorolja a kancellár.
korábban rendelkezésre álló egymilliárd forint helyett most hárommilliárd költségvetési forrásról kaptak ígéretet a modellváltás végrehajtására.
A FreeSZFE Egyesület működését nem látja problémásnak, bár jobban örült volna, „ha mindenki elfér az egyetemen”.
Senkit nem ér hátrány amiatt, ha a szabadidejét egyesületi tevékenységre fordítja, amennyiben megfelelően teljesít az egyetemen.
Azóta személyes találkozókra került sor tanárokkal, osztályfőnökökkel, többségében sikeresen, de vannak tanárok, akik máig nem reagálnak a levelekre. Mint fogalmazott:
bizonyos embereket „értelmetlen, megmagyarázhatatlan gyűlölet” vezérel
az egyetem átalakulásának ügyében.
A tanév folytatásáról, a hallgatók által felvetett problémákról elmondta, hogy a helyszínek adottak, nyugodtan folytathatják tanulmányaikat az eddigi tanáraikkal. Mindenkinek elutalják a fizetését, minden tanár maga döntheti el, hogy maradni vagy menni akar. Folyamatosan vezetik át a hallgatók teljesített kreditjeit és jegyeit a Neptun-rendszerbe, tehát nem veszik el a félév.