Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMLovas nemzetnek lovas film és lovas pályázat
A tervek szerint áprilisban kerül a mozikba a minden idők leglátványosabb természetfilmjeként beharangozott Vadlovak – Hortobágyi mese, amely játékfilmhez hasonló történettel és látványvilággal mutatja be a puszta állatvilágát.
A valaha volt közös őshazánkban, Közép-Ázsiában kihalás szélére került fajnak ugyanis éppen itt, a délibábos Hortobágyon találtak utánpótlást. A Przsevalszkij lovakat negyed százada telepítettek Pentezugba, és azóta már 300 példányt számlál a világ egyik legnagyobb vadló-ménese. Itt él családjával a főszereplő csikó, Cseppke is, aki szülei vezetésével vándorol a vadonban, amit a nézők is nyomon követhetnek. Már ha a vírushelyzet megengedi, és ismét kinyitnak a mozik.
A filmet forgalmazó Mozinet mindenesetre bizakodó, amit az is jelez, hogy a bemutatóhoz kapcsolódóan kisfilm-pályázatot hirdettek „A lovam és én” címmel, amelyre legfeljebb egyperces saját készítésű alkotásokat várnak, amelyek izgalmasan, hitelesen mutatják be a lovasok kapcsolatát állataikkal. A filmeket szakmai zsűri értékeli majd, korcsoportonként egy győztes alkotást választva ki, amelyet aztán a közönség a Vadlovak – Hortobágyi mese kísérőfilmjeként láthat a mozikban, illetve a film YouTube-csatornáján és közösségi oldalán.
A zsűri tagja Török Zoltán filmrendező, Pokorny Lia, a film narrátora, Nógrádi Attila, a Turista magazin főszerkesztője, Kerekes Viola a Hortobágyi Nemzeti Park vadlovas koordinátora és Hargittai László, a film vágója.