Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMarilyn és a tenger: 55 millió forintot fizettek érte
Száznégy tételre licitálhattak az érdeklődők a Virág Judit Galéria aukcióján, amelyet a korlátozások után először rendeztek élőben a Budapest Kongresszusi Központban. Az 5. Kortárs aukcióra az ajánlatok élőben, telefonon, vételi megbízással és a galéria online felületén keresztül érkeztek, és 280 millió forint feletti összleütési értékkel zárult.
Ebből csak Keserü Ilona festményéért (Marilyn és a tenger) fizettek 55 millió forintot. Abban, hogy ez a kép ilyen rekordáron kelt el, az is közrejátszhatott, hogy a művésznő 1990-ben festett Rekonstrukció című képe áprilisban a párizsi Musée National d'Art Moderne – Centre Pompidou gyűjteményébe került, és ezzel Európa legnagyobb és legrangosabb modern és kortárs művészeti kollekciójának részévé vált.
A mostani aukción Bak Imre Geometrikus kalligráfiája 42 millió forintért kelt el. Maurer Dóra Taposott kép – Privát felvonulás című 1971-es munkájáért húszmillió forintot fizettek. Hortobágyi Endre Sárga kompozíció című alkotása nyolcmillió forintért, Ef. Zámbó István John Coltrane emlékére című műve 5,5 millió forintért, Botos Péter Gömbkereszt narancs és dicrolich üvegekkel című alkotása 5,5 millió forintért, míg Matzon Frigyes Női akt című szobra kikiáltási árának hétszereséért, hétmillió forintért talált gazdára.
Nádler István Gyász III. című műve 24 millió forintért cserélt gazdát. Lakner László 1988-as Duchamp-képe 6,5 millió forintért, az 1966–69 között készült Tükörszáj 19 millió forintért kelt el. Fiedler Ferenc cím nélküli alkotásáért 13 millió forintot fizettek. Korga György Évszakok című festményéért komoly licit zajlott: hatszázezer forintos kikiáltási árról indult, a kalapács végül ötmillió forintnál koppant.