Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNádler István, Esterházy Marcell és Bukta Imre együtt állít ki
Mi jelenik meg a vásznon, ha a művész egy árva kislánnyal vagy kisfiúval találkozik? Egy olyan gyerekkel, aki állami intézetben vagy nevelőszülőknél él? Mit tud művészileg kihozni az ember egy ilyen találkozásból?
Erre volt most kíváncsi Wirtz Ágnes kurátor, művészettörténész, az idén tízéves Világszép Alapítvány vezetője és az a kiállítás, melyben kortárs képzőművészek festik vászonra a témával kapcsolatban született gondolataikat, érzéseiket, köztük a társkurátor, az ezúttal festőművészként fellépő Alföldi Róbert.
A legismertebb magyar kortárs művészek összefogásának eredményeként szeptember 16-án Johannes K. Haindl, Németország nagykövete fővédnökségével nyílik meg az a különleges, Világszép kapcsolódások című képzőművészeti kiállítás, melyet gyermekvédelmi gondoskodásban élők inspiráltak.
Az ügyhöz a legkiemelkedőbb művészeket sikerült megnyerni, köztük Bukta Imrét, Esterházy Marcellt, Nádler Istvánt, Nemes Mártont, Nemes Csabát, Barabás Zsófit, Soós Nórát, Havadtőy Sámuelt. A kurátorok kérése az volt hozzájuk, hogy találkozzanak a gondoskodásban élő gyerekekkel, és az ismerkedést követően adjanak művet a kiállításra. A különleges tárlat a Létra Klubban (Budapest 1021, Hűvösvölgyi út 18.) lesz látható szeptember 16-ától.
Wirtz Ágnest az elmúlt évtizedben 140 gyerekkel került kapcsolatba, és széleskörű tapasztalatot szerzett a gyermekvédelmi gondoskodás területén. A most nyíló tárlat ennek képzőművészeti lecsapódása.
(Borítókép: Nádler István, Esterházy Marcell és Bukta Imre. Fotó: Czimbal Gyula / MTI / Valuska Gábor)