Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTarantino eladja a Ponyvaregény hét jelenetét
Quentin Tarantino nem helyettesíthető tokenként (NFT) bocsátja árverésre Ponyvaregény című filmklasszikusa hét eddig be nem mutatott jelenetét – számolt be a CNN online kiadása alapján az MTI.
Az Oscar-díjas Tarantino „titkos NFT-ként” fogja árverésre bocsátani a jeleneteket, amelyek a Secret Networkre épülnek. Ez egy blokklánc, amely a magántulajdon védelmét garantálja.
A nem helyettesíthető tokenek piacának népszerűsége 2021 elején nőtt meg robbanásszerűen. Minden NFT-nek van saját blokkláncalapú digitális „pecsétje”, amely az eredetiségét és tulajdonosát igazolja.
A nem helyettesíthető tokenként megvásárolható jelenetek mellé a vevők idézeteket is kapnak a Ponyvaregény eredeti, kézírásos forgatókönyvéből, továbbá Tarantino exkluzív kommentárja is jár hozzá. A rendező ebben a filmről és magáról árul el titkokat – ígéri a Secret Network.
Tarantino, aki 1994-ben a legjobb forgatókönyv Oscarját kapta meg a Ponyvaregényért, keddi közleményében úgy fogalmazott: nagyon örül, hogy felajánlhatja ezeket az exkluzív jeleneteket a rajongóknak.
A Ponyvaregény nem az első film, amely NFT-ként lép piacra: a VeVePartners és az MGM filmstúdió szeptemberben közölte, hogy az októberben bemutatott Nincs idő meghalni című James Bond-filmmel száll be a kereskedésbe.
Március közepén csaknem 70 millió dollárért (20,7 milliárd forint) kelt el egy digitális műalkotás a Christie–s árverésén, amelyen az aukciósház először adott el egy fizikai mivoltában nem létező műtárgyat.