Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMSzőke Nikoletta koncertjén döntötte el, hogy jazzénekes lesz
További Kultúr cikkek
- Egyre nagyobb az őrület, már 300 ezer nézőnél jár a Futni mentem
- Meghalt a Benjamin közlegény és A királyné nyakéke rendezője
- A lányt elsiratták, pedig meg sem halt
- Egy forradalmár felesége lerántja a leplet a magyar történelem eddig félreismert évtizedeiről
- A Transparency Internationalhez fordulnak az egyik legnagyobb magyar botrány ügyében
Bangó Adrienne születésétől szívta magába a zenét, édesapja a Nemzeti Filharmonikusok koncertmestere, édesanyja zongoratanárnő. Ő maga is hegedűtanszakra járt a Bartók konzervatóriumba, mígnem átnyergelt nagy szerelmére, a jazzének szakra.
2021-ben még kiskorú volt, mikor az év fiatal jazz-zenésze versenyen közönségdíjas lett, majd pedig a JazzMa szerkesztőségi szavazása alapján az év felfedezettje.
Bangó Adrienne az arútluK műsorában arról beszél, hogy
- miért volt nehéz a szüleivel elfogadtatni, hogy ő nem klasszikus zenész, hegedűművész szeretne lenni, hanem inkább a jazzéneklés érdekli;
- az éneklés iránti elvarázsolódás és a döntés első élő jazzélményekor, egy Szőke Nikoletta-koncerten történt;
- nemrég a Jazz Showcase-en való szereplés miatt kvartettet hozott létre;
- egyelőre még főleg jazzsztenderdeket énekel, de már próbálkozott saját dallal is, ami azonban egyelőre még a fiókban hever;
- ha idén leérettségizik, a Zeneakadémia jazzének tanszakán szeretné folytatni;
- legtöbbször angolul énekel, és fontos számára, hogy a szöveget mindig értse és azonosuljon vele,
- és hogy jó lenne azt, amit közvetít, külföldre is eljuttatni.
Korábbi adásainkban meghallgathatták, milyen jövő vár a Magyar Zene Házára, mikor kezdett el komolyan énekelni Szemenyei János, mire fókuszál a jelenleg forgatott, Blokád című film, mélyrepülésben van-e az X-Faktor, hogyan lehet közpénz nélkül sikeres filmet forgatni, Bányai Kelemen Barna elmondja, milyen is Csernus doki, kollégáink a pályakezdő színészek nehézségeiről beszélgetnek, de hallhat arról, hogy Puskás Tamás szerint miért pótkávé az online színház, hogy Grecsó Krisztián miért tért vissza a lírához, amelyet sosem hagyott el, és azt is megtudhatja, milyen írók kerültek a magyar írókat összegyűjtő kötetbe, és hogy a zeneiparban túl magas az áfateher. Takács Katalin mindig mosolyog, Nagy-Kálózy Eszter is visel néha páncélt, Mécs Mónika producer pedig ilyennek látta Enyedi Ildikó legújabb filmjét.
(Borítókép: Bangó Adrienne. Fotó: Bodnár Patrícia / Index)