Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMEgy szelíd halálos fegyver a Sunday Brunch asztalánál
További Kultúr cikkek
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
- Kiderült, milyen veszteség érheti a magyar kultúrát
- Meghalt Kalmár Márton szobrászművész
- Az olasz playboy, aki elképesztő nélkülözés után vált legendává
Ritka pillanat az, amikor egy igazi halálos fegyver ül a Sunday Brunch asztalához, és még ritkább pillanat az, amikor kiderül róla, hogy a világ egyik legbékésebb embere. Merthogy Karacs Attila valóban birtokában van annak a tudásnak, amivel talán a legnehezebb helyzetekben is életben lehet maradni, ám ahogyan a vele készült beszélgetésből is kiderül, az esetek túlnyomó részében elkerülhető az,
hogy bárki olyan szituációban találja magát, amely veszélybe sodorja.
A téma ezúttal nem feltétlenül könnyed vasárnapi, bár azt nehéz volna megmondani, milyen napi téma lehetne is az agresszió, a bennünk és másokban felügyemlő, de ebből is látszik, hogy ez fontos téma.
Ahogyan Karacs Attila mondja,
az agresszió még mindig a társadalom egyik legnagyobb tabutémája,
miközben erről nem csupán beszélgetni kellene, de nagyon sokat, hanem beépíteni az oktatási, a nevelési folyamatba. Hiszen ha megtanuljuk és tudjuk,
- mi is az agresszió,
- miből születik,
- milyen energiákat mozgat meg,
- milyen kivetülései lehetnek, nem beszélve a fel nem dolgozott vagy rosszul kivezetett energiák következményeiről,
akkor azzal nem csupán boldogabb és kiegyensúlyozottabb életet élhetnénk, de a mindennapok menete is sokkal kevesebb társadalmi, fizikális és verbális konfliktussal járna.
Tartsanak velünk vasárnap, mert ezúttal egy valóban nem szokványos beszélgetés szem- és fültanúi lehetnek. Hiszen ha valakinek, a terrorelhárítók közelharckiképzőjének egészen testközeli tapasztalata van arról, hogy lehet elkerülni és feloldani a sokak számára elkerülhetetlennek és feloldhatatlannak tűnő konfliktusokat.
Az Európa Liga-bajnok Karacs Attila – ahogyan önmagáról megfogalmazza – tízéves kora óta ismerkedik a küzdősportokkal testközelből. A kempóval kezdte, első „félprofi” mérkőzését 14 évesen vívta; 15 éves kora óta kizárólag a K-1 szabályrendszerű küzdelemmel foglalkozik. A versenyzéstől már visszavonult, és amellett, hogy a TEK közelharckiképzője, a Karacs Team vezetőedzőjeként sokféle emberrel foglalkozik, kezdve a mozogni vágyó hobbi-sportolóktól a versenyzőkig bezárólag.
A küzdősportot nem csupán oktatja, de tanulmányokat is folytat küzdősport és agresszió tárgykörében, erről kurzusokat, előadásokat tart, oktatóvideókat készít.
Edzésmódszerének lényege az, hogy a technikai képességek elsajátítása mellett szemléletmódot adjon tanítványainak arról, hogyan kezeljék és vezessék ki a bennük felgyülemlő stresszenergiát, az esetleges agressziót, s hogyan fordítsák azt a megoldások keresésére, önmaguk és mások szellemi, lelki és fizikai épülésére.
(Borítókép: Karacs Attila és Csiby Gergely. Fotó: Papajcsik Péter / Index)